Leider Vlasov uit Ronde van Zwitserland vanwege corona
NOVAZZANO (ANP) - Aleksandr Vlasov verlaat de Ronde van Zwitserland. De Rus van Bora-hansgrohe, die donderdag de vijfde etappe won en de leiding in het klassement nam, testte positief op het coronavirus. Zijn Duitse ploeggenoot Anton Palzer verlaat de rittenkoers ook vanwege het virus.
Ook andere wielerteams in de Ronde van Zwitserland zijn getroffen door corona. Alpecin-Fenix trok de gehele ploeg vrijdag terug vanwege twee positieve gevallen. De formatie van Bahrain Victorious doet ook niet meer mee vanwege meerdere positieve coronatesten.
Voor de start van de zesde etappe testte verder de Zwitser Marc Hirschi van UAE Team Emirates positief, net als vier renners van EF Education. Naast Hirschi haalt UAE Team Emirates ook Joël Suter, kamergenoot van Hirschi, uit de wedstrijd. De Deen Mikkel Bjerg, die namens UAE Team Emirates meedoet in de Ronde van Slovenië, heeft ook het coronavirus.
Jumbo-Visma
De Nederlandse ploeg Jumbo-Visma besloot donderdag, vanwege het coronavirus, al de hele ploeg uit de koers in Zwitserland te halen. Bij INEOS Grenadiers testte Adam Yates positief, bij Team DSM gold dat voor de Nederlander Cees Bol en de Denen Søren Kragh Andersen en Casper Pedersen.
Aan de Ronde van Zwitserland, die tot en met zondag duurt, doen 22 wielerploegen mee.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden