Leider Vlaamse sociaaldemocraten neemt ontslag na racismerel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De voorman van de Vlaamse sociaaldemocraten neemt ontslag na een rel over racistische uitspraken. In september beledigde Conner Rousseau de Roma-gemeenschap terwijl hij dronken was. De laatste dagen kwamen er meer details naar buiten en woensdag kreeg de leider van Vooruit een taakstraf na een schikking.
"Het gedoe over mij leidt te veel af van de essentie en het gaat niet meer over waar Vooruit voor staat", zegt Rousseau na een extra vergadering met het partijbestuur. "Mijn persoon mag de uitdagingen (voor onze partij) niet in de weg staan." Het is nog niet bekend wie de opvolger van Rousseau is.
Rousseau deed zijn uitspraken tijdens het uitgaan in Sint-Niklaas, bij Antwerpen. Hij was onder invloed en vroeg aan agenten of ze de wapenstok niet tegen Roma konden gebruiken zodat die meer respect zouden tonen voor de autoriteiten. Hij had volgens Belgische media het over "bruin gespuis" en maakte ook seksueel ongepaste opmerkingen.
Rousseau bood zijn excuses aan, maar daar ging een Roma-stichting niet mee akkoord en die klaagde hem aan. Door de schikking komt er geen strafzaak. Hij moet nu sessies volgen bij een therapeut over de impact van zijn woorden en een bezoek brengen aan herdenkingscentrum voor slachtoffers van de nazi's, onder wie de Roma.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.
15 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Israël bevestigt bezig te zijn met aanvallen op de stad. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden bombardementen plaats.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.
1 uur geledenKERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.
2 uur geleden