Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege
PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
De Oostenrijkse nummer 2 van het klassement, Felix Gall, won op een kleine anderhalve minuut achterstand de strijd om de tweede plek, voor de Australiër Jai Hindley. De Nederlander Thymen Arensman slaagde er niet in om zijn achterstand van een kleine halve minuut op Hindley, de nummer 3 van het klassement, goed te maken en eindigt dus naar alle waarschijnlijkheid als vierde.
Het peloton deed het lang rustig aan in de twintigste etappe, die 200 kilometer telde met twee keer de beklimming van de Piancavallo. Zes renners kwamen al vroeg vooraan te rijden en bleven samen tot het begin van de eerste beklimming op 70 kilometer van de streep. De Australiër Jack Haig kwam als eerste boven. De Italiaan Giulio Ciccone verzekerde zich op de top van de eindzege in het bergklassement.
Voorsprong
Bij de tweede beklimming zette Vingegaard al vroeg aan, waarna hij de vluchters een voor een achterhaalde en solo aan kop kwam. De Deen breidde zijn voorsprong steeds verder uit. In de achtervolging kon Arensman aanvankelijk niet mee met de andere podiumkandidaten. Mede dankzij de hulp van de Colombiaan Egan Bernal, zijn ploeggenoot bij Netcompany Ineos, hervond de Nederlander de aansluiting. Hij kon zich echter niet mengen in de sprint om de podiumplaatsen achter Vingegaard.
Vingegaard gaat de slotrit in met een voorsprong van ruim 5 minuten op Gall, die weer een kleine minuut heeft op Hindley. De Australiër heeft een marge van ruim een halve minuut op Arensman.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jessica Pegula staat op de US Open in de achtste finales. De als derde geplaatste Amerikaanse tennisster had het moeilijk tegen de Canadese Leylah Fernandez en pakte in de openingsset slechts een game. Pegula trok de partij na ruim twee uur spelen alsnog naar zich toe: 1-6 6-4 6-3.
2 uur geledenLOJA (ANP) - Wout van Aert heeft de dertiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike ontsnapte ruim 3 kilometer voor de finish samen met Valentin Paret-Peintre uit een kopgroep van negen renners en liet de Fransman kansloos in een sprint.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Jessica Schilder (27) heeft haar titel in de Diamond League niet kunnen prolongeren. Ze werd derde in de finale in Brussel. Na het winnen van haar derde opeenvolgende Europese titel vorige maand in Birmingham, moest ze de eindzege in de prestigieuze mondiale wedstrijdserie aan de Amerikaanse Chase Jackson laten. Sarah Mitton uit Canada werd tweede.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is op de US Open doorgedrongen tot de vierde ronde. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-3 6-4 van de Oezbeekse Kamilla Rachimova, de nummer 92 van de wereld.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.
8 uur geleden