Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider verzet Afghanistan zegt strijd nooit te zullen opgeven

Leider verzet Afghanistan zegt strijd nooit te zullen opgeven

KABUL (ANP/RTR/DPA) - Een van de leiders van het gewapende verzet tegen de Taliban in Afghanistan heeft gezworen om door te blijven vechten. Ahmad Massoud lijkt daarmee te reageren op onbevestigde berichten dat het laatste grote bolwerk van het verzet in de Panjshirvallei is veroverd door de extremistische Taliban.

"We zullen de strijd voor God, vrijheid en rechtvaardigheid nooit opgeven", meldde Massoud via sociale media. De prominente verzetsleider had zich met zijn troepen verschanst in de onneembaar geachte Panjshirvallei en werd daar belegerd door de Taliban, die de rest van Afghanistan al hebben veroverd.

Bronnen binnen de Taliban verklaarden vrijdag dat ook de vallei na dagenlange gevechten onder de voet is gelopen. Het verzet noemde dat een leugen. "We hebben stand gehouden, we hebben ons verzet", zei voormalig vicepresident Amrullah Saleh, een van de kopstukken binnen de gewapende oppositie tegen de Taliban.

Een woordvoerder van het verzet zegt dat de Taliban Massoud een post binnen de regering hebben aangeboden. De verzetsleider zou dat aanbod hebben afgewezen. Zijn groep eist onder meer dat de rechten van vrouwen en de vrijheid van meningsuiting worden beschermd en dat verkiezingen worden gehouden.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

2 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

5 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

5 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

9 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

11 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

12 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

12 uur geleden