Leider verzet Afghanistan zegt strijd nooit te zullen opgeven
KABUL (ANP/RTR/DPA) - Een van de leiders van het gewapende verzet tegen de Taliban in Afghanistan heeft gezworen om door te blijven vechten. Ahmad Massoud lijkt daarmee te reageren op onbevestigde berichten dat het laatste grote bolwerk van het verzet in de Panjshirvallei is veroverd door de extremistische Taliban.
"We zullen de strijd voor God, vrijheid en rechtvaardigheid nooit opgeven", meldde Massoud via sociale media. De prominente verzetsleider had zich met zijn troepen verschanst in de onneembaar geachte Panjshirvallei en werd daar belegerd door de Taliban, die de rest van Afghanistan al hebben veroverd.
Bronnen binnen de Taliban verklaarden vrijdag dat ook de vallei na dagenlange gevechten onder de voet is gelopen. Het verzet noemde dat een leugen. "We hebben stand gehouden, we hebben ons verzet", zei voormalig vicepresident Amrullah Saleh, een van de kopstukken binnen de gewapende oppositie tegen de Taliban.
Een woordvoerder van het verzet zegt dat de Taliban Massoud een post binnen de regering hebben aangeboden. De verzetsleider zou dat aanbod hebben afgewezen. Zijn groep eist onder meer dat de rechten van vrouwen en de vrijheid van meningsuiting worden beschermd en dat verkiezingen worden gehouden.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
42 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
5 uur geleden