Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider verzet Afghanistan zegt strijd nooit te zullen opgeven

Leider verzet Afghanistan zegt strijd nooit te zullen opgeven

KABUL (ANP/RTR/DPA) - Een van de leiders van het gewapende verzet tegen de Taliban in Afghanistan heeft gezworen om door te blijven vechten. Ahmad Massoud lijkt daarmee te reageren op onbevestigde berichten dat het laatste grote bolwerk van het verzet in de Panjshirvallei is veroverd door de extremistische Taliban.

"We zullen de strijd voor God, vrijheid en rechtvaardigheid nooit opgeven", meldde Massoud via sociale media. De prominente verzetsleider had zich met zijn troepen verschanst in de onneembaar geachte Panjshirvallei en werd daar belegerd door de Taliban, die de rest van Afghanistan al hebben veroverd.

Bronnen binnen de Taliban verklaarden vrijdag dat ook de vallei na dagenlange gevechten onder de voet is gelopen. Het verzet noemde dat een leugen. "We hebben stand gehouden, we hebben ons verzet", zei voormalig vicepresident Amrullah Saleh, een van de kopstukken binnen de gewapende oppositie tegen de Taliban.

Een woordvoerder van het verzet zegt dat de Taliban Massoud een post binnen de regering hebben aangeboden. De verzetsleider zou dat aanbod hebben afgewezen. Zijn groep eist onder meer dat de rechten van vrouwen en de vrijheid van meningsuiting worden beschermd en dat verkiezingen worden gehouden.

Meer uit Buitenland

Duitse bondskanselier roept VS op om band te herstellen

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."

28 minuten geleden
Zware celstraffen om plannen grote aanslag op synagoge Manchester

MANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.

46 minuten geleden
Congo akkoord met 'principe van staakt-het-vuren' in oosten

KINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.

2 uur geleden
Merz en Macron spreken stilletjes over Europese nucleaire paraplu

MÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.

2 uur geleden
Leger VS klaar met verplaatsen IS-gevangenen van Syrië naar Irak

TAMPA/BAGDAD (ANP/RTR) - De strijdkrachten van de VS hebben naar eigen zeggen in een operatie die 23 dagen duurde 5700 gevangen genomen strijders van de terreurgroep Islamitische Staat (IS) overgebracht van Syrië naar Irak. Ze werden vastgehouden in plaatsen in Syrië die door Koerdische milities werden gedomineerd. Toen de Koerden zich terugtrokken, omdat het Syrische leger van president Ahmed al-Sharaa begin dit jaar succesvol in het offensief ging, vreesden de VS dat de strijders zouden ontsnappen en zich zouden hergroeperen.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef spreekt van oorlogsmisdaden RSF in El-Fasher

EL-FASHER (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigd van oorlogsmisdaden in El-Fasher. Zijn kantoor spreekt van een "golf van intens geweld, schokkend qua schaal en wreedheid" tijdens de inname van de stad in oktober. Daarbij zouden mogelijk ook misdaden tegen de menselijkheid zijn gepleegd.

3 uur geleden
Schade door waterlek in Louvre, Mona Lisa blijft gespaard

PARIJS (ANP/RTR) - De Denon-vleugel van het Louvre heeft door een waterlek schade opgelopen. De wereldberoemde Mona Lisa hangt in dit deel van het Parijse museum, maar is gespaard gebleven. Een plafondschildering van Charles Meynier uit 1819 is wel beschadigd.

3 uur geleden