Leider van protest in Paramaribo weer vrijgelaten
PARAMARIBO (ANP) - De leider van het protest in Paramaribo, Stephano ‘Pakittow’ Biervliet, is maandagavond vrijgelaten. De Surinaamse nieuwssite Waterkant meldt dat de autoriteiten hem rond 20.00 uur (lokale tijd) lieten gaan. Of hij nog wel verdachte is in de zaak die tegen hem diende is onduidelijk.
De Surinaamse activist werd ruim een week geleden aangehouden na de geweldsuitbarsting in de Surinaamse hoofdstad waarbij onder meer het parlement werd bestormd. Zelf zei Biervliet toen in een verklaring dat hij niet verantwoordelijk is voor de onlusten. Die werden volgens hem door andere groepen georganiseerd waarmee hij geen contact had.
De Surinaamse politie pakte tijdens de rellen meer dan honderd mensen op. Ze worden verdacht van plunderingen, diefstal en andere strafbare feiten. Er vielen tijdens de ongeregeldheden zeker twintig gewonden. Tankstations en winkels in de hoofdstad werden geplunderd.
De protesten ontstonden uit onvrede met de regering van president Chan Santokhi en de slechte staat van de Surinaamse economie.
Meer uit Buitenland
ADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
4 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
6 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
8 uur geleden