Leider van protest in Paramaribo weer vrijgelaten
PARAMARIBO (ANP) - De leider van het protest in Paramaribo, Stephano ‘Pakittow’ Biervliet, is maandagavond vrijgelaten. De Surinaamse nieuwssite Waterkant meldt dat de autoriteiten hem rond 20.00 uur (lokale tijd) lieten gaan. Of hij nog wel verdachte is in de zaak die tegen hem diende is onduidelijk.
De Surinaamse activist werd ruim een week geleden aangehouden na de geweldsuitbarsting in de Surinaamse hoofdstad waarbij onder meer het parlement werd bestormd. Zelf zei Biervliet toen in een verklaring dat hij niet verantwoordelijk is voor de onlusten. Die werden volgens hem door andere groepen georganiseerd waarmee hij geen contact had.
De Surinaamse politie pakte tijdens de rellen meer dan honderd mensen op. Ze worden verdacht van plunderingen, diefstal en andere strafbare feiten. Er vielen tijdens de ongeregeldheden zeker twintig gewonden. Tankstations en winkels in de hoofdstad werden geplunderd.
De protesten ontstonden uit onvrede met de regering van president Chan Santokhi en de slechte staat van de Surinaamse economie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Vier mensen zijn omgekomen bij een Oekraïense aanval op Rusland en de Krim, zeggen de Russische autoriteiten. Volgens hen vielen er ook meerdere gewonden.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het mandaat om te regeren ligt nu bij Alternative für Deutschland (AfD), stelt CDU-deelstaatpremier Sven Schulze van Saksen-Anhalt: "Wij zijn de oppositie". Zijn christendemocraten eindigden bij de deelstaatverkiezingen op de tweede plek, ruim achter de radicaalrechtse AfD.
2 uur geledenNUUK (ANP) - De EU gaat dit en volgend jaar 200 miljoen euro investeren in Groenland, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie maandag in het Groenlandse Nuuk bekendgemaakt. Het geld is bedoeld voor nieuwe economische kansen voor de lokale bevolking en moet bijdragen aan een duurzame en vreedzame Arctische regio.
2 uur geledenMAGDEBURG (ANP/DPA) - De verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt werden gekenmerkt door een "enorme" hoeveelheid desinformatie, stellen waarnemers van Plattform Wahlen, een non-profitorganisatie die verkiezingen monitort. Zowel vanuit binnen- als buitenland zouden er campagnes zijn opgezet om nepnieuws te verspreiden voor de verkiezingen, die eindigden in een grote overwinning voor de rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD).
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de verkiezingsuitslag in de oostelijke deelstaat Saksen-Anhalt zijn partij CDU "tot in de kern heeft geschokt", schrijft de krant Bild. De radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) werd daar zondag veruit de grootste partij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft zich maandag fel uitgesproken tegen de manier waarop de begrafenis van de Servische veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić plaatsvindt. "Elke verheerlijking van oorlogsmisdadigers, ontkenning van genocide en revisionisme is in strijd met de meest fundamentele Europese waarden en heeft geen plaats in de EU of in EU-kandidaatlanden", stelt de Commissie maandag in een schriftelijke verklaring.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het nog te vroeg voor concrete afspraken voor een vervolg aan de vredesonderhandelingen met Oekraïne en de Verenigde Staten. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov maandag in reactie op vragen van journalisten over het bezoek van het Amerikaanse onderhandelingsteam aan eerst Moskou en vervolgens Kyiv. Hij voegde eraan toe nog geen details te hebben gehoord over de besprekingen tussen de VS en Oekraïne van zondag in Kyiv.
3 uur geleden