Leider van protest in Paramaribo weer vrijgelaten
PARAMARIBO (ANP) - De leider van het protest in Paramaribo, Stephano ‘Pakittow’ Biervliet, is maandagavond vrijgelaten. De Surinaamse nieuwssite Waterkant meldt dat de autoriteiten hem rond 20.00 uur (lokale tijd) lieten gaan. Of hij nog wel verdachte is in de zaak die tegen hem diende is onduidelijk.
De Surinaamse activist werd ruim een week geleden aangehouden na de geweldsuitbarsting in de Surinaamse hoofdstad waarbij onder meer het parlement werd bestormd. Zelf zei Biervliet toen in een verklaring dat hij niet verantwoordelijk is voor de onlusten. Die werden volgens hem door andere groepen georganiseerd waarmee hij geen contact had.
De Surinaamse politie pakte tijdens de rellen meer dan honderd mensen op. Ze worden verdacht van plunderingen, diefstal en andere strafbare feiten. Er vielen tijdens de ongeregeldheden zeker twintig gewonden. Tankstations en winkels in de hoofdstad werden geplunderd.
De protesten ontstonden uit onvrede met de regering van president Chan Santokhi en de slechte staat van de Surinaamse economie.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Suriname neemt met staatseer afscheid van oud-president Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart op 67-jarige leeftijd overleed. De witte houten kist met zijn lichaam, bedekt met de Surinaamse vlag, arriveerde dinsdagochtend vroeg met militaire begeleiding bij huize Santokhi in Lelydorp, ruim twintig kilometer van Paramaribo. Familie, buurtgenoten en politieke vrienden namen daar afscheid van 'Chan'.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een aantal voorwaarden opgesteld voor een duurzame vrede met de Verenigde Staten, zegt een Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Een van die voorwaarden zou zijn dat Iran toestemming krijgt om tol te heffen op de Straat van Hormuz, de zeestraat die zeer belangrijk is voor de wereldwijde oliehandel.
20 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.
23 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
3 uur geleden