Leider van protest in Paramaribo weer vrijgelaten
PARAMARIBO (ANP) - De leider van het protest in Paramaribo, Stephano ‘Pakittow’ Biervliet, is maandagavond vrijgelaten. De Surinaamse nieuwssite Waterkant meldt dat de autoriteiten hem rond 20.00 uur (lokale tijd) lieten gaan. Of hij nog wel verdachte is in de zaak die tegen hem diende is onduidelijk.
De Surinaamse activist werd ruim een week geleden aangehouden na de geweldsuitbarsting in de Surinaamse hoofdstad waarbij onder meer het parlement werd bestormd. Zelf zei Biervliet toen in een verklaring dat hij niet verantwoordelijk is voor de onlusten. Die werden volgens hem door andere groepen georganiseerd waarmee hij geen contact had.
De Surinaamse politie pakte tijdens de rellen meer dan honderd mensen op. Ze worden verdacht van plunderingen, diefstal en andere strafbare feiten. Er vielen tijdens de ongeregeldheden zeker twintig gewonden. Tankstations en winkels in de hoofdstad werden geplunderd.
De protesten ontstonden uit onvrede met de regering van president Chan Santokhi en de slechte staat van de Surinaamse economie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt dat het in Oekraïne een aanval heeft uitgevoerd op een dronedemonstratie. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv zowel Oekraïense als buitenlandse modellen werden getoond.
14 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - Bij grote bosbranden ten westen en zuidwesten van Bordeaux zijn al 67.000 mensen geëvacueerd of hebben de opdracht gekregen te vertrekken. Het gaat om bewoners en toeristen. De grootste brand is in het departement Gironde waar Bordeaux de hoofdstad van is. Daar is al 12.500 hectare bos verbrand in de omgeving van Lège-Cap-Ferret, niet ver van de kust.
23 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De dood van de 69-jarige modellenscout en mode-ondernemer Daniel Siad in zijn woning aan de noordwestrand van Parijs is volgens justitie niet door geweld veroorzaakt. Er wordt nog gekeken naar de precieze doodsoorzaak. Eerder zei de advocaat van de Frans-Zweedse Siad dat hij 20 juli aan een hartaanval overleed.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft komende week naar verwachting de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en het Oekraïense staatshoofd Volodymyr Zelensky. Zij worden verwacht in hoofdstad Washington, waar afscheid wordt genomen van een overleden senator.
1 uur geledenDERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.
1 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Jordanië bevestigt dat het opnieuw te maken heeft gekregen met een grote aanval uit Iran. De Jordaanse krijgsmacht meldt dat het zeven raketten en zes drones heeft onderschept.
1 uur geledenJERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.
2 uur geleden