Leider van protest in Paramaribo weer vrijgelaten
PARAMARIBO (ANP) - De leider van het protest in Paramaribo, Stephano ‘Pakittow’ Biervliet, is maandagavond vrijgelaten. De Surinaamse nieuwssite Waterkant meldt dat de autoriteiten hem rond 20.00 uur (lokale tijd) lieten gaan. Of hij nog wel verdachte is in de zaak die tegen hem diende is onduidelijk.
De Surinaamse activist werd ruim een week geleden aangehouden na de geweldsuitbarsting in de Surinaamse hoofdstad waarbij onder meer het parlement werd bestormd. Zelf zei Biervliet toen in een verklaring dat hij niet verantwoordelijk is voor de onlusten. Die werden volgens hem door andere groepen georganiseerd waarmee hij geen contact had.
De Surinaamse politie pakte tijdens de rellen meer dan honderd mensen op. Ze worden verdacht van plunderingen, diefstal en andere strafbare feiten. Er vielen tijdens de ongeregeldheden zeker twintig gewonden. Tankstations en winkels in de hoofdstad werden geplunderd.
De protesten ontstonden uit onvrede met de regering van president Chan Santokhi en de slechte staat van de Surinaamse economie.
Meer uit Buitenland
ZARAGOZA (ANP/AFP) - Bij het blussen van een natuurbrand in de Spaanse regio Aragón is een militair omgekomen. President van de regio Jorge Azcón heeft de familie en collega's van het slachtoffer gecondoleerd op X.
26 minuten geledenKARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is verder opgelopen naar 84, meldt de politie. Eerder werden al 68 doden gemeld bij het ongeval met de veerboot, die 90 mensen mocht vervoeren, maar minstens 114 mensen aan boord zou hebben gehad.
32 minuten geledenHÜRTGENWALD (ANP/DPA) - De natuurbrand in het Duitse Hürtgenwald is onder controle, melden de lokale autoriteiten. Een dag eerder werd al gemeld dat de brandweer succes boekte bij het bestrijden van de brand in de buurt van Aken, bij de Nederlandse grens.
2 uur geledenCEUTA (ANP/RTR) - Honderden migranten die recent de Spaanse exclave Ceuta zijn binnengekomen demonstreren op het strand. Ze dringen er bij de Spaanse autoriteiten op aan hen asiel te verlenen in plaats van hen terug te sturen naar Marokko.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar, Egypte, Saudi-Arabië, Jordanië, Turkije, Indonesië en Pakistan hebben het afwijzen van een vredesplan voor Gaza door Israël veroordeeld. Het gaat om een plan van de zogenoemde Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, dat werd goedgekeurd door Hamas.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Jared Kushner ontmoet in Egypte Hamas-leiders om het te hebben over het vredesplan voor Gaza. Dat meldden Hamas-bronnen aan persbureau AFP. Eerder op zondag sprak Kushner in Caïro met de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische autoriteiten zijn een rechtszaak begonnen tegen een Duitse journalist vanwege een vraag die hij tijdens een persconferentie stelde aan de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, bericht het Russische staatspersbureau TASS. De Frankfurter Allgemeine (FAZ), de werkgever van de journalist, zei daarvan nog niet op de hoogte te zijn.
5 uur geleden