Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider van protest in Paramaribo weer vrijgelaten

Leider van protest in Paramaribo weer vrijgelaten

PARAMARIBO (ANP) - De leider van het protest in Paramaribo, Stephano ‘Pakittow’ Biervliet, is maandagavond vrijgelaten. De Surinaamse nieuwssite Waterkant meldt dat de autoriteiten hem rond 20.00 uur (lokale tijd) lieten gaan. Of hij nog wel verdachte is in de zaak die tegen hem diende is onduidelijk.

De Surinaamse activist werd ruim een week geleden aangehouden na de geweldsuitbarsting in de Surinaamse hoofdstad waarbij onder meer het parlement werd bestormd. Zelf zei Biervliet toen in een verklaring dat hij niet verantwoordelijk is voor de onlusten. Die werden volgens hem door andere groepen georganiseerd waarmee hij geen contact had.

De Surinaamse politie pakte tijdens de rellen meer dan honderd mensen op. Ze worden verdacht van plunderingen, diefstal en andere strafbare feiten. Er vielen tijdens de ongeregeldheden zeker twintig gewonden. Tankstations en winkels in de hoofdstad werden geplunderd.

De protesten ontstonden uit onvrede met de regering van president Chan Santokhi en de slechte staat van de Surinaamse economie.

Meer uit Buitenland

VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

13 minuten geleden
Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

6 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

7 uur geleden
Russische regeringspartij ruim aan kop bij parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.

7 uur geleden
Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

9 uur geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

10 uur geleden