Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider van militie Oath Keepers opgepakt om bestorming Capitool

Leider van militie Oath Keepers opgepakt om bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben de oprichter gearresteerd van de extreemrechtse Amerikaanse militie Oath Keepers. Stewart Rhodes wordt vervolgd voor zijn betrokkenheid bij de bestorming van het parlement in Washington begin vorig jaar, berichten Amerikaanse media.

Oud-militair Rhodes is volgens The Washington Post de bekendste persoon die strafrechtelijk wordt aangepakt vanwege de rellen op 6 januari 2021. Toen bestormden aanhangers van toenmalig president Donald Trump het Capitool in de hoofdstad.

Trump had na de presidentsverkiezingen zonder bewijs volgehouden dat hij door fraude had verloren. Zijn aanhangers probeerden te voorkomen dat het parlement de verkiezingsoverwinning van de Democraat Joe Biden zou goedkeuren. Er vielen meerdere doden.

Betrokkenheid

Oath Keepers-leider Rhodes wordt verdacht van een complot om mensen aan te zetten tot een opstand tegen de staat. Hij zou vorig jaar aanwezig zijn geweest bij het Capitool. Daar communiceerde hij naar verluidt via zijn mobiele telefoon en een chatapp met leden van zijn team. Rhodes heeft verklaard dat hij zelf niet in het parlementsgebouw is geweest.

De militieleider heeft in de media tegengesproken dat hem iets te verwijten valt. Hij zou juist hebben geprobeerd om leden van zijn groep "uit de problemen" te houden. Medestanders die toch het parlementsgebouw binnenvielen, deden dat volgens hem op eigen houtje. Daar zou door leiders van de militie geen opdracht toe zijn gegeven.

De autoriteiten denken dat Rhodes wel degelijk betrokken was bij het plannen van de bestorming. Hij is niet het enige lid van de militie die wordt vervolgd voor de gebeurtenissen. Ingewijden zeggen tegen de krant dat nog tien andere mensen worden vervolgd die banden hebben met de Oath Keepers of lid zijn van de militie.

Meer uit Buitenland

Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding

VILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.

6 minuten geleden
NYT: VS en Israël wilden Iraanse hardliner als leider installeren

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.

54 minuten geleden
Laatste lichamen van omgekomen duikers Malediven geborgen

MALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.

58 minuten geleden
Oekraïense vrouwen weer geheel vrij om land in en uit te reizen

KYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.

1 uur geleden
Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

3 uur geleden
FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

4 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

4 uur geleden