Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider van militie Oath Keepers opgepakt om bestorming Capitool

Leider van militie Oath Keepers opgepakt om bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben de oprichter gearresteerd van de extreemrechtse Amerikaanse militie Oath Keepers. Stewart Rhodes wordt vervolgd voor zijn betrokkenheid bij de bestorming van het parlement in Washington begin vorig jaar, berichten Amerikaanse media.

Oud-militair Rhodes is volgens The Washington Post de bekendste persoon die strafrechtelijk wordt aangepakt vanwege de rellen op 6 januari 2021. Toen bestormden aanhangers van toenmalig president Donald Trump het Capitool in de hoofdstad.

Trump had na de presidentsverkiezingen zonder bewijs volgehouden dat hij door fraude had verloren. Zijn aanhangers probeerden te voorkomen dat het parlement de verkiezingsoverwinning van de Democraat Joe Biden zou goedkeuren. Er vielen meerdere doden.

Betrokkenheid

Oath Keepers-leider Rhodes wordt verdacht van een complot om mensen aan te zetten tot een opstand tegen de staat. Hij zou vorig jaar aanwezig zijn geweest bij het Capitool. Daar communiceerde hij naar verluidt via zijn mobiele telefoon en een chatapp met leden van zijn team. Rhodes heeft verklaard dat hij zelf niet in het parlementsgebouw is geweest.

De militieleider heeft in de media tegengesproken dat hem iets te verwijten valt. Hij zou juist hebben geprobeerd om leden van zijn groep "uit de problemen" te houden. Medestanders die toch het parlementsgebouw binnenvielen, deden dat volgens hem op eigen houtje. Daar zou door leiders van de militie geen opdracht toe zijn gegeven.

De autoriteiten denken dat Rhodes wel degelijk betrokken was bij het plannen van de bestorming. Hij is niet het enige lid van de militie die wordt vervolgd voor de gebeurtenissen. Ingewijden zeggen tegen de krant dat nog tien andere mensen worden vervolgd die banden hebben met de Oath Keepers of lid zijn van de militie.

Meer uit Buitenland

Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

2 uur geleden
Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."

3 uur geleden
Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.

3 uur geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

5 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

5 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

6 uur geleden