Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider van Duitse oppositiepartij Die Linke stapt op

Leider van Duitse oppositiepartij Die Linke stapt op

BERLIJN (ANP) - Een van de twee leiders van de Duitse oppositiepartij Die Linke is na ruim een jaar opgestapt. Als redenen noemt Susanne Hennig-Wellsow de behoefte aan nieuwe gezichten en tekortkomingen bij de aanpak van seksisme binnen de partij. Daarnaast zegt ze beperkt tijd te hebben voor de politiek vanwege haar 8-jarige zoon.

De 44-jarige Hennig-Wellsow leidt Die Linke sinds februari 2021 met partijgenoot Janine Wissler. Ze stapt per direct op, zo schrijft de politica op haar website, maar zal nog wel actief blijven namens de linkse partij. Hennig-Wellsow meldt dat ze zich nog steeds voor haar kiezers zal inzetten via de Bondsdag en haar kiesdistrict Thüringen.

Volgens Hennig-Wellsow heeft Die Linke na de parlementsverkiezingen van september vorig jaar te weinig kunnen betekenen voor de mensen die op de partij hebben gestemd. Ze stelt dat vernieuwing noodzakelijk is. "We weten het al jaren", schrijft ze. "Ik heb geprobeerd daaraan bij te dragen. Tot nu toe zijn we echter niet zo ver gekomen als ik denk dat we moesten." In de Bondsdag heeft Die Linke 39 van de 736 zetels.

Meer uit Buitenland

Zelensky wacht nog steeds af wie namens Rusland naar Turkije komt

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky weet nog steeds niet wie donderdag namens Rusland naar Turkije komt voor de geplande onderhandelingen met Oekraïne. Zelensky wil alleen meedoen aan de gesprekken als president Vladimir Poetin zelf komt, maar die heeft zijn aanwezigheid nog niet bevestigd.

8 minuten geleden
Franse premier ontkent dat hij afwist van misbruik op school

PAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.

1 uur geleden
Landelijke stroomstoring Spanje begon in onderstation Granada

GRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.

4 uur geleden
Trump vol lof over Syrische president al-Sharaa

DOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".

4 uur geleden
Merz wil dat Duitsland sterkste leger van Europa krijgt

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse regeringsleider Friedrich Merz wil dat zijn land het sterkste leger van Europa krijgt. Duitsland moet zijn verdediging zodanig opvoeren dat "we onszelf niet hoeven te verdedigen", zei de bondskanselier in zijn eerste regeringsverklaring in het parlement na zijn aantreden vorige week.

5 uur geleden
Netanyahu zegt dat Macron met zijn kritiek kant van Hamas kiest

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Franse president Emmanuel Macron de kant kiest van Hamas. Hij lijkt op X te reageren op de kritiek die Macron in een televisie-interview uitte op Israël. Hij noemde het dinsdag "schandelijk" dat een half miljoen mensen in Gaza dreigen te verhongeren.

5 uur geleden
Corruptiewaakhond: uitspraak sms'jes Von der Leyen is historisch

BRUSSEL (ANP) - Anti-corruptieorganisatie Transparency International (TI) noemt de rechterlijke uitspraak over de sms'jes van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen "een historische overwinning voor transparantie in de EU". Het Hof van Justitie van de Europese Unie besliste dat de Commissie een verzoek van The New York Times om inzage in de sms'jes tussen Von der Leyen en de directeur van farmaciegigant Pfizer niet mocht afwijzen.

6 uur geleden