Leider Tadzjikistan wint verkiezingen weer met enorme meerderheid
DOESJANBE (ANP/RTR) - De president van Tadzjikistan, Emomali Rachmon, heeft volgens de eerste uitslagen de verkiezingen weer met een overweldigende meerderheid gewonnen. Hij krijgt volgens de kiesraad circa 90 procent van de stemmen.
De 68-jarige Rachmon heerst al 28 jaar over het Centraal-Aziatische land met 9,5 miljoen inwoners waar geen oppositie van betekenis tegen zijn regime is. Volgens tegenstanders pleegt hij verkiezingsfraude. Hij heeft een moordaanslag en twee pogingen tot een staatsgreep overleefd. De leider is voor een ambtstermijn van zeven jaar gekozen.
De bevolking bestaat in grote meerderheid uit etnische Tadzjieken die een dialect van het Perzisch spreken. Het straatarme bergachtig land is voor bijna de helft van de inkomsten afhankelijk van geld dat Tadzjieken in Rusland verdienen en naar huis sturen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
12 uur geleden