Leider Tadzjikistan wint verkiezingen weer met enorme meerderheid
DOESJANBE (ANP/RTR) - De president van Tadzjikistan, Emomali Rachmon, heeft volgens de eerste uitslagen de verkiezingen weer met een overweldigende meerderheid gewonnen. Hij krijgt volgens de kiesraad circa 90 procent van de stemmen.
De 68-jarige Rachmon heerst al 28 jaar over het Centraal-Aziatische land met 9,5 miljoen inwoners waar geen oppositie van betekenis tegen zijn regime is. Volgens tegenstanders pleegt hij verkiezingsfraude. Hij heeft een moordaanslag en twee pogingen tot een staatsgreep overleefd. De leider is voor een ambtstermijn van zeven jaar gekozen.
De bevolking bestaat in grote meerderheid uit etnische Tadzjieken die een dialect van het Perzisch spreken. Het straatarme bergachtig land is voor bijna de helft van de inkomsten afhankelijk van geld dat Tadzjieken in Rusland verdienen en naar huis sturen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
38 minuten geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
9 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
10 uur geleden