Leider Suu Kyi van Myanmar opgepakt
NAYPYIDAW (ANP) - Aung San Suu Kyi, de regeringsleider van Myanmar, is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, meldt een woordvoerder van haar partij de Nationale Liga voor Democratie (NLD). Ook meerdere andere prominente leden van de NLD zijn gearresteerd.
De afgelopen dagen liep de spanning tussen de regering en het leger van Myanmar op in de nasleep van de verkiezingen in het land. Volgens het leger heeft er bij de verkiezingen fraude plaatsgevonden. Hierdoor werd gevreesd voor een staatsgreep.
Volgens een woordvoerder van Suu Kyi is zij in de vroege ochtend "meegenomen". Ook president Win Myint zou vastzitten. "Ik wil mensen vragen niet te gehaast te reageren en zich aan de wet te houden", aldus de woordvoerder die zegt te verwachten ook zelf aangehouden te worden.
Suu Kyi krijgt internationaal veel kritiek vanwege beschuldigingen over genocide op de Rohingya-minderheid, maar blijft in eigen land onverminderd populair.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/RTR/AFP) - Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waren de recente massale oversteken naar de Spaanse exclave Ceuta aangewakkerd door desinformatie op sociale media, mensensmokkelnetwerken en een verkeerde interpretatie van een Spaanse rechterlijke uitspraak. Pedro Sánchez, de Spaanse premier, en het Marokkaanse ministerie zeggen dat de misinformatie mede via mensensmokkelnetwerken is verspreid.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker achttien Palestijnen gedood, volgens hulpverleners het hoogste aantal op één dag sinds weken. Eerder op de dag waren elf doden gemeld.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP/RTR) - Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor het Braziliaanse presidentschap. De zittende president dingt daarmee mee naar een vierde en laatste termijn in de presidentsverkiezingen van oktober. Lula kondigde zijn kandidatuur aan tijdens een partijcongres van zijn Arbeiderspartij in São Paulo.
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen twee blushelikopters ten westen van Athene zijn twee inzittenden om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om de bemanning van een van de twee toestellen. De bemanning van het tweede toestel werd levend aangetroffen.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Een zelfmoordterrorist heeft zondag een aanslag gepleegd nabij een politiebureau tijdens een protest in het Pakistaanse district Swat. Dertien mensen kwamen daarbij om, onder wie acht politieagenten, aldus de politie. Eerder meldde de politie zeven doden, onder wie vier agenten. Er vielen ook zeker twintig gewonden, onder wie enkele zwaargewonden.
7 uur geledenATHENE (ANP) - Ten westen van Athene zijn twee blushelikopters op elkaar gebotst en vervolgens gecrasht, melden Griekse media op gezag van de brandweer.
9 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De productie van stroom uit waterkracht in Servië wordt flink gehinderd door de zeer lage waterstand van de Donau als gevolg van de extreme hitte. Volgens de Servische energieminister draaien de twee grootste waterkrachtcentrales van het land op veel lagere capaciteit.
10 uur geleden