Leider Suu Kyi van Myanmar opgepakt
NAYPYIDAW (ANP) - Aung San Suu Kyi, de regeringsleider van Myanmar, is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, meldt een woordvoerder van haar partij de Nationale Liga voor Democratie (NLD). Ook meerdere andere prominente leden van de NLD zijn gearresteerd.
De afgelopen dagen liep de spanning tussen de regering en het leger van Myanmar op in de nasleep van de verkiezingen in het land. Volgens het leger heeft er bij de verkiezingen fraude plaatsgevonden. Hierdoor werd gevreesd voor een staatsgreep.
Volgens een woordvoerder van Suu Kyi is zij in de vroege ochtend "meegenomen". Ook president Win Myint zou vastzitten. "Ik wil mensen vragen niet te gehaast te reageren en zich aan de wet te houden", aldus de woordvoerder die zegt te verwachten ook zelf aangehouden te worden.
Suu Kyi krijgt internationaal veel kritiek vanwege beschuldigingen over genocide op de Rohingya-minderheid, maar blijft in eigen land onverminderd populair.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Dat gebeurde nadat eerder alarm was geslagen vanwege mogelijke aanvallen. Onduidelijk is wat precies is voorgevallen.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
12 uur geleden