Leider Shanghai: we hebben het gewonnen van coronavirus
SHANGHAI (ANP/RTR) - De leider van de Communistische Partij in de Chinese metropool Shanghai, Li Qiang, heeft aan het begin van een partijcongres zaterdag de overwinning op het coronavirus uitgeroepen. In de stad zijn al sinds 24 juni geen besmettingen geconstateerd. "De autoriteiten hebben de oorlog om Shanghai te verdedigen gewonnen" aldus de partijchef die een vertrouweling is van president Xi Jinping.
Li Qiang verdedigde de draconische maatregelen die vooral sinds 28 maart zijn ingevoerd om de verspreiding van variant omikron van het coronavirus tot staan te brengen. Tal van maatregelen zoals wekelijkse verplichte coronatests worden echter nog niet meteen geschrapt.
De lockdownmaatregelen inclusief het gevangen houden van positief geteste mensen in overvolle detentieoorden hebben tot protesten geleid. De economische schade van de lockdowns in normaal gesproken de drukste containerhaven van de wereld, is aanzienlijk. Maar de Chinese regering stelt geen één besmetting te dulden.
In de hoofdstad Peking is bekendgemaakt dat lagere en middelbare scholen weer opengaan. Kleuterscholen volgen op 4 juli.
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
31 minuten geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
1 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.
5 uur geleden