Leider Shanghai: we hebben het gewonnen van coronavirus
SHANGHAI (ANP/RTR) - De leider van de Communistische Partij in de Chinese metropool Shanghai, Li Qiang, heeft aan het begin van een partijcongres zaterdag de overwinning op het coronavirus uitgeroepen. In de stad zijn al sinds 24 juni geen besmettingen geconstateerd. "De autoriteiten hebben de oorlog om Shanghai te verdedigen gewonnen" aldus de partijchef die een vertrouweling is van president Xi Jinping.
Li Qiang verdedigde de draconische maatregelen die vooral sinds 28 maart zijn ingevoerd om de verspreiding van variant omikron van het coronavirus tot staan te brengen. Tal van maatregelen zoals wekelijkse verplichte coronatests worden echter nog niet meteen geschrapt.
De lockdownmaatregelen inclusief het gevangen houden van positief geteste mensen in overvolle detentieoorden hebben tot protesten geleid. De economische schade van de lockdowns in normaal gesproken de drukste containerhaven van de wereld, is aanzienlijk. Maar de Chinese regering stelt geen één besmetting te dulden.
In de hoofdstad Peking is bekendgemaakt dat lagere en middelbare scholen weer opengaan. Kleuterscholen volgen op 4 juli.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Jared Kushner ontmoet in Egypte Hamas-leiders om het te hebben over het vredesplan voor Gaza. Dat meldden Hamas-bronnen aan persbureau AFP. Eerder op zondag sprak Kushner in Caïro met de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi.
16 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische autoriteiten zijn een rechtszaak begonnen tegen een Duitse journalist vanwege een vraag die hij tijdens een persconferentie stelde aan de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, bericht het Russische staatspersbureau TASS. De Frankfurter Allgemeine (FAZ), de werkgever van de journalist, zei daarvan nog niet op de hoogte te zijn.
52 minuten geledenSALAMINA (ANP/AFP) - Op het kleine Griekse eiland Salamina, vlak bij Athene, zijn twee doden gevallen nadat er natuurbranden zijn uitgebroken. Dat meldt de lokale brandweer. Honderden mensen zijn geëvacueerd. De branden woeden zowel in het zuiden als in het oosten van het eiland, bij twee populaire badplaatsen.
1 uur geledenMESSINA (ANP/AFP/RTR) - Vier renaissancekunstwerken "van buitengewone waarde" zijn gestolen uit een museum op Sicilië. Dat meldt het Italiaanse ministerie van Cultuur. Het gaat om vier werken van kunstenaar Antonello da Messina.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - Al bijna 200.000 Canadezen hebben een petitie ondertekend gericht aan het parlement om de Amerikaanse ambassadeur in Ottawa, Pete Hoekstra, uit te wijzen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft een beloning uitgeloofd voor elke Amerikaanse soldaat die gedood of gevangengenomen wordt. Dat meldt het Iraanse nieuwsportaal Avash. Het zou gaan om een bedrag van bijna 30.000 dollar (ongeveer 26.000 euro).
4 uur geledenLUIK/SOURBRODT/MONSCHAU (ANP/AFP/BELGA) - De veenbrand in het Oost-Belgische natuurpark Hoge Venen woedt al over een terrein van 3000 hectare. De brand is vrijdag ontstaan en besloeg toen 80 hectare. De Waalse autoriteiten melden dat de omstandigheden voor het bluswerk erg gecompliceerd zijn. De windrichting is in de nacht van zaterdag op zondag ook veranderlijk geweest, al was de wind niet erg hard.
6 uur geleden