Leider Shanghai: we hebben het gewonnen van coronavirus
SHANGHAI (ANP/RTR) - De leider van de Communistische Partij in de Chinese metropool Shanghai, Li Qiang, heeft aan het begin van een partijcongres zaterdag de overwinning op het coronavirus uitgeroepen. In de stad zijn al sinds 24 juni geen besmettingen geconstateerd. "De autoriteiten hebben de oorlog om Shanghai te verdedigen gewonnen" aldus de partijchef die een vertrouweling is van president Xi Jinping.
Li Qiang verdedigde de draconische maatregelen die vooral sinds 28 maart zijn ingevoerd om de verspreiding van variant omikron van het coronavirus tot staan te brengen. Tal van maatregelen zoals wekelijkse verplichte coronatests worden echter nog niet meteen geschrapt.
De lockdownmaatregelen inclusief het gevangen houden van positief geteste mensen in overvolle detentieoorden hebben tot protesten geleid. De economische schade van de lockdowns in normaal gesproken de drukste containerhaven van de wereld, is aanzienlijk. Maar de Chinese regering stelt geen één besmetting te dulden.
In de hoofdstad Peking is bekendgemaakt dat lagere en middelbare scholen weer opengaan. Kleuterscholen volgen op 4 juli.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.
2 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.
2 uur geledenSAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Volgens de Poolse premier Donald Tusk is in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk een Russische "provocatie" aan de oostgrens met de Russische exclave Kaliningrad afgeslagen. Hij zou kort na middernacht zijn ingelicht dat personen met zaklampen in het grensgebied waren gezien.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse parlement heeft de leider van de Centrumpartij, Elisabeth Thand Ringqvist, afgewezen als premierskandidaat. De regeringsformatie zit sinds de verkiezingen van afgelopen september in een patstelling. De leider van de Gematigde Uniepartij, Ulf Kristersson, en sinds 2022 premier van het land, mag als volgende proberen een kabinet te vormen volgens de parlementsvoorzitter.
5 uur geleden