Leider Shanghai: we hebben het gewonnen van coronavirus
SHANGHAI (ANP/RTR) - De leider van de Communistische Partij in de Chinese metropool Shanghai, Li Qiang, heeft aan het begin van een partijcongres zaterdag de overwinning op het coronavirus uitgeroepen. In de stad zijn al sinds 24 juni geen besmettingen geconstateerd. "De autoriteiten hebben de oorlog om Shanghai te verdedigen gewonnen" aldus de partijchef die een vertrouweling is van president Xi Jinping.
Li Qiang verdedigde de draconische maatregelen die vooral sinds 28 maart zijn ingevoerd om de verspreiding van variant omikron van het coronavirus tot staan te brengen. Tal van maatregelen zoals wekelijkse verplichte coronatests worden echter nog niet meteen geschrapt.
De lockdownmaatregelen inclusief het gevangen houden van positief geteste mensen in overvolle detentieoorden hebben tot protesten geleid. De economische schade van de lockdowns in normaal gesproken de drukste containerhaven van de wereld, is aanzienlijk. Maar de Chinese regering stelt geen één besmetting te dulden.
In de hoofdstad Peking is bekendgemaakt dat lagere en middelbare scholen weer opengaan. Kleuterscholen volgen op 4 juli.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
8 uur geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
9 uur geleden