Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider Republikeinen werkt niet mee aan onderzoek Capitool-rellen

Leider Republikeinen werkt niet mee aan onderzoek Capitool-rellen

WASHINGTON (ANP) - Kevin McCarthy, de leider van de Republikeinse partij in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, wil niet meewerken aan het onderzoek naar de bestorming van het Capitool op 6 januari vorig jaar door aanhangers van toenmalig president Donald Trump. Het onderzoek door een parlementaire commissie is "onwettig", citeert CNN uit een verklaring van de machtigste Republikein in het Huis.

McCarthy werd woensdag door de onderzoekscommissie gevraagd om vragen te beantwoorden over de handelingen van Trump op de dag van de bestorming en over gesprekken die hij toen met de president had. Ook wil de commissie weten of McCarthy later van Trump instructies heeft gekregen over wat hij de onderzoekers moet vertellen. McCarthy stelt in zijn verklaring dat het onderzoek "machtsmisbruik" is en hij vindt dat het "een smet werpt" op het parlement.

Met de bestorming van het Capitool wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen van eind 2020 werd bekrachtigd. De commissie van het door Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden onderzoekt of het Witte Huis een rol speelde bij de rellen.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu: pijnlijke dagen voor Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag steun betuigd aan de nabestaanden van degenen die zijn omgekomen bij Iraanse aanvallen. Volgens de regeringsleider maakt zijn land "pijnlijke dagen" door. "Mijn hart gaat uit naar de getroffen families - namens jullie allen, inwoners van Israël - ik wens de betrokkenen een volledig herstel toe", aldus Netanyahu in een videoboodschap.

48 minuten geleden
Amerikaans leger ontkent dat vliegdekschip Lincoln is geraakt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben ontkend dat hun vliegdekschip de USS Lincoln is getroffen door een Iraans projectiel. De Iraanse Revolutionaire Garde meldde eerder op zondag de USS Lincoln en de begeleidende vloot te hebben aangevallen met vier ballistische raketten. Daarbij zou het vliegdekschip zijn "geraakt". Het Pentagon ontkent dat: "De raketten zijn niet eens in de buurt gekomen", aldus het Amerikaanse Centraal Commando op X.

53 minuten geleden
Von der Leyen: Iran moet nucleaire raketprogramma stopzetten

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse militaire nucleaire en ballistische raketprogramma's moeten worden stopgezet, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagmiddag op X. Ook moet een einde komen aan de "destabiliserende acties in de lucht, op land en op zee", schrijft ze na een telefoongesprek met de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani.

1 uur geleden
Ook Iraanse ex-president Ahmadinejad dood, meldt staatspersbureau

TEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.

1 uur geleden
VS: drie Amerikaanse militairen omgekomen bij operatie tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.

1 uur geleden
Interim-leiding Iran aan het werk volgens strijdbare president

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.

2 uur geleden
Doden in Abu Dhabi gemeld na Iraanse aanval

ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.

3 uur geleden