Leider Republikeinen in Senaat wil telling woensdag nog afhebben
WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in de Senaat, Mitch McConnell, wil volgens de krant Washington Post dat woensdagavond de stemmen van de kiesmannen nog worden geteld. Zodra dat gebeurd is, is de verkiezingswinst van de Democraat Joe Biden officieel bekrachtigd.
Afgevaardigden van beide partijen gaven woensdag eerder al aan het belangrijk te vinden de telling te laten plaatshebben. De officiële handeling werd verstoord door aanhangers van president Trump. Ze bestormden het Capitool en drongen het gebouw binnen. De politici werden daarop in veiligheid gebracht.
Senator Rand Paul twitterde dat hij later op de dag nog een toespraak wil houden vanaf een geheime locatie. Afgevaardigde Jason Crow van de Democraten liet weten dat de Congresleden terugkomen. "We hebben de couppoging tegengehouden en zullen vandaag nog naar het Capitool terugkeren om de zaken af te handelen voor het volk."
De Democratische senator Tammy Duckworth noemde het in een interview met Fox News belangrijk de zaak af te handelen "voor de democratie, niet alleen voor de Verenigde Staten, maar voor de hele wereld." Ook de Republikeinse afgevaardigde Steve Scalise is ervan overtuigd dat de zaak woensdag nog wordt afgehandeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
12 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
5 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
6 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
10 uur geleden