Leider pro-Russische separatisten claimt inname haven Marioepol
MARIOEPOL (ANP/AFP) - Pro-Russische separatisten in Oost-Oekraïne hebben de haven van Marioepol ingenomen, claimt hun leider. De informatie is niet onafhankelijk bevestigd.
De Oekraïense strijdkrachten verliezen steeds meer terrein in de zuidelijke stad, maar Marioepol is nog niet volledig in handen van Russische troepen en separatisten. "Wat de haven van Marioepol betreft, deze is al onder onze controle", zei Denis Poesjilin volgens het Russische persbureau RIA Novosti. Hij leidt de separatisten die in de regio Donetsk een eigen volksrepubliek hebben uitgeroepen. Marioepol ligt in het zuiden van deze regio.
Marioepol wordt al weken omsingeld en zwaar onder vuur genomen. De stad is grotendeels vernietigd en er is een tekort aan voedsel, water en medicijnen. Inwoners kunnen via humanitaire corridors naar veiligere gebieden reizen, maar moeten wel over eigen vervoer beschikken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een zeldzaam schilderij van Gustav Klimt (1862-1918) is in New York verkocht voor 236,4 miljoen dollar (204,1 miljoen euro). Het werk Bildnis Elisabeth Lederer is daarmee het op een na duurste kunstwerk dat ooit werd geveild, meldt veilinghuis Sotheby's. Het duurste geveilde kunstwerk is Leonardo da Vinci's Salvator Mundi, dat in 2017 voor 450,3 miljoen dollar (388,8 miljoen euro) bij Christie's werd verkocht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
4 uur geledenBEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
9 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.
9 uur geleden