Leider Poolse regeringspartij Kaczynski neemt plaats in regering
WARSCHAU (ANP/RTR) - De leider van de Poolse regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) Jaroslaw Kaczynski keert terug in de regering als vicepremier. Dat zei de Poolse premier Mateusz Morawiecki woensdag.
Een dreigende crisis binnen de Poolse regeringscoalitie werd onlangs afgewend. De regering onder leiding van de conservatieve PiS dreigde te vallen vanwege onder meer een controversiële dierenrechtenwet, maar de rijen werden zaterdag weer gesloten.
Een akkoord om door te gaan werd ondertekend door PiS-leider Kaczynski, justitieminister Zbigniew Ziobro van coalitiepartij SP en Jaroslaw Gowin van de derde regeringspartner. Mediaberichten dat Kaczynski, achter de schermen de machtigste politicus van Polen, zou plaatsnemen in de regering werden toen niet bevestigd.
"De aanwezigheid in de regering van Kaczynski als vicepremier zal onze regering zeker aanzienlijk versterken", zei Morawiecki.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
35 minuten geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
7 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
9 uur geleden