Leider Pogacar boekt tweede ritzege in Parijs-Nice
COL DE LA COUILLOLE (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de zevende etappe van Parijs-Nice gewonnen. De rit over 142 kilometer eindigde bovenop de Col de la Couillole, een klim van ruim 15 kilometer. De renner van UAE Team Emirates was al leider in de rittenkoers die zondag eindigt. Achter hem finishte de Fransman David Gaudu als tweede, een positie die hij ook in het algemeen klassement bezet.
Jonas Vingegaard kwam in het gezelschap van het duo en afgescheiden van de rest als derde boven. De Deen van Jumbo-Visma staat ook derde in het klassement. Tweevoudig Tourwinnaar Pogacar had eerder ook al de vierde etappe gewonnen. Zondag volgt een rit met start en finish in Nice en onderweg een aantal hellingen.
Pogacar noemde de rit "de zwaarste van dit jaar tot nu toe". Vanaf de eerste kilometer was er hard doorgereden, met eerst een kopgroep van vijf met daarin de Nederlander Pascal Eenkhoorn. Uit die groep viel de Belg Kobe Goossens aan de voet van de slotklim aan. Maar toen de groep favorieten tempo ging maken, in eerste instantie door de Noor Tobias Foss van Jumbo-Visma, werden de koplopers een voor een ingelopen. Goossens als laatste, 9 kilometer onder de top.
Reactie ritwinnaar Pogacar
De Australiër Chris Harper was daarna de eerste aanvaller, gevolgd door Vingegaard. Pogacar probeerde het ruim 5 kilometer onder de top. Rijkelijk vroeg, erkende de Sloveen. "Maar ik wilde met niet te veel renners de laatste kilometers in." Alleen Gaudu en Vingegaard konden nog aansluiten. De Deen begon de sprint, maar Pogacar liet zich niet verrassen en was overtuigend de snelste.
"Het liep perfect, zoals ik het me had voorgesteld", vertelde de ritwinnaar, die in het klassement een voorsprong van 12 seconden verdedigt op Gaudu. Vingegaard volgt op 58 seconden. De slotrit, met onder meer de beklimming van de Col d'Èze, is volgens Pogacar niet te onderschatten. "Misschien wel de zwaarste van allemaal, maar het zijn wel hellingen die me liggen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.
21 uur geledenDADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
1 dag geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
1 dag geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
2 dagen geleden