
Leider Pogacar boekt tweede ritzege in Parijs-Nice
COL DE LA COUILLOLE (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de zevende etappe van Parijs-Nice gewonnen. De rit over 142 kilometer eindigde bovenop de Col de la Couillole, een klim van ruim 15 kilometer. De renner van UAE Team Emirates was al leider in de rittenkoers die zondag eindigt. Achter hem finishte de Fransman David Gaudu als tweede, een positie die hij ook in het algemeen klassement bezet.
Jonas Vingegaard kwam in het gezelschap van het duo en afgescheiden van de rest als derde boven. De Deen van Jumbo-Visma staat ook derde in het klassement. Tweevoudig Tourwinnaar Pogacar had eerder ook al de vierde etappe gewonnen. Zondag volgt een rit met start en finish in Nice en onderweg een aantal hellingen.
Pogacar noemde de rit "de zwaarste van dit jaar tot nu toe". Vanaf de eerste kilometer was er hard doorgereden, met eerst een kopgroep van vijf met daarin de Nederlander Pascal Eenkhoorn. Uit die groep viel de Belg Kobe Goossens aan de voet van de slotklim aan. Maar toen de groep favorieten tempo ging maken, in eerste instantie door de Noor Tobias Foss van Jumbo-Visma, werden de koplopers een voor een ingelopen. Goossens als laatste, 9 kilometer onder de top.
Reactie ritwinnaar Pogacar
De Australiër Chris Harper was daarna de eerste aanvaller, gevolgd door Vingegaard. Pogacar probeerde het ruim 5 kilometer onder de top. Rijkelijk vroeg, erkende de Sloveen. "Maar ik wilde met niet te veel renners de laatste kilometers in." Alleen Gaudu en Vingegaard konden nog aansluiten. De Deen begon de sprint, maar Pogacar liet zich niet verrassen en was overtuigend de snelste.
"Het liep perfect, zoals ik het me had voorgesteld", vertelde de ritwinnaar, die in het klassement een voorsprong van 12 seconden verdedigt op Gaudu. Vingegaard volgt op 58 seconden. De slotrit, met onder meer de beklimming van de Col d'Èze, is volgens Pogacar niet te onderschatten. "Misschien wel de zwaarste van allemaal, maar het zijn wel hellingen die me liggen."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld versloeg in twee sets Cristina Bucsa uit Spanje: 6-1 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als zevende geplaatste Serviër won in drie sets van de Duitser Jan-Lennard Struff: 6-3 6-3 6-2.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder setverlies de laatste acht van de US Open bereikt. De als tweede geplaatste Spanjaard rekende in drie sets af met de Fransman Arthur Rinderknech: 7-6 (3) 6-3 6-4.
10 uur geledenCROZET (ANP) - Dressuuramazone Dinja van Liere is bij de Europese kampioenschappen in Crozet als dertiende geëindigd op de kür op muziek. Het was de laatste keer dat ze in actie kwam met haar toppaard Hermès, met wie ze vorig jaar bij de Olympische Spelen in Parijs als vierde eindigde.
14 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Oscar Piastri heeft met zijn zevende zege van het seizoen duidelijk gemaakt dat hij de grote favoriet is om Max Verstappen te onttronen als wereldkampioen in de Formule 1. De Australiër reed in de Dutch Grand Prix vakkundig naar de zege. "Ik voelde vanaf de eerste ronde dat ik de controle had. Ik kon het tempo opvoeren wanneer ik het nodig had", zei Piastri in het flashinterview op de baan van Zandvoort.
15 uur geledenESTACIÓN DE ESQUÍ DE VALDEZCARAY (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Vuelta. De Deen van Visma - Lease a Bike won de negende etappe, een bergrit van Alfaro naar Estación de Esquí de Valdezcaray, na een solo op de laatste beklimming. De Brit Tom Pidcock werd tweede en de Portugees João Almeida derde.
15 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is zeer tevreden met zijn tweede plaats bij de GP van Zandvoort. "Het was niet makkelijk, maar ik heb alles gegeven bij de start. Daarna moest ik mijn eigen race rijden omdat we snelheid tekort kwamen", zei Verstappen in een interview op de baan na afloop. "We hadden het geluk dat er eentje van McLaren uitviel."
15 uur geleden