Leider Loehansk wil referendum over aansluiting bij Rusland
LOEHANSK (ANP/RTR) - De leider van de afvallige Oekraïense regio Loehansk wil dat er binnenkort een referendum wordt gehouden over aansluiting bij Rusland. Leonid Pasetsjnik vindt dat de inwoners van Loehansk moeten kunnen bepalen of ze zich bij Rusland aansluiten of onafhankelijk blijven.
Een lid van het Russische lagerhuis, de Doema, zei al snel dat het "nu niet het juiste moment is" voor een dergelijk referendum.
Rusland is het enige land dat Loehansk en buurregio Donetsk erkent als onafhankelijke staten. De regio's vechten sinds 2014 tegen het Oekraïense leger om onafhankelijkheid te bewerkstelligen.
De erkenning van de Oekraïense regio's was de laatste stap die Vladimir Poetin zette voor hij Oekraïne aanviel.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.
24 minuten geledenSAINT-ÉTIENNE (ANP/AFP) - In het Zuid-Franse Saint-Étienne, niet ver ten zuidwesten van Lyon, is een demonstrant een hand verloren door een politiegranaat. Dat meldt persbureau AFP op gezag van iemand met kennis van het voorval.
27 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo is zaterdagmiddag teruggekeerd in het Vaticaan, na een operatie in het ziekenhuis waarbij een kwaadaardig knobbeltje in zijn long is verwijderd.
30 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn opnieuw gevallen van ebola vastgesteld. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid. Met de vier nu gemelde besmettingen komt het totale aantal gevallen op zeven.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De onlusten bij de Franse protesten breiden zich steeds verder uit. Er worden inmiddels ook gewelddadige confrontaties met de politie gemeld in Nice, Lille en Straatsburg, terwijl het aantal plekken waar het uit de hand loopt in Parijs, Marseille en Lyon eveneens toeneemt. Dat blijkt uit berichtgeving op Franse nieuwsblogs en berichtendienst X.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi wil de militaire academie in zijn land een centrale rol geven in het klaarstomen van de toekomstige leiders. Dat zei de oud-generaal zaterdag tijdens een toespraak ter plaatse, waar hij ook benadrukte dat hij geen vierde termijn ambieert.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - President Emmanuel Macron van Frankrijk heeft beloofd extra politie-eenheden naar Marseille te sturen nu de protesten in de havenstad zijn ontaard in rellen.
2 uur geleden