Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider Islamitische Staat gedood, opvolger benoemd

Leider Islamitische Staat gedood, opvolger benoemd

CAÏRO/WASHINGTON (ANP/RTR) - De leider van Islamitische Staat is gedood tijdens gevechten, meldt een woordvoerder van de terroristische beweging in een audioboodschap op Telegram. Er is al een opvolger aangesteld: Abu al-Husayn al-Husayni al-Qurashi, die wordt omschreven als een "veteraan van de jihad".

Over de omgekomen leider Abu al-Hasan al-Hashimi al-Quraishi was weinig bekend. De zogenoemd kalief werd gedood in een gevecht nadat hij anderen had omgebracht, aldus de woordvoerder. Het Amerikaanse leger meldde later dat het Vrije Syrische Leger, dat gebieden in Syrië controleert, half oktober de operatie uitvoerde waarbij de IS-leider in de zuidelijke provincie Daraa om het leven kwam. Daarbij waren volgens een woordvoerder geen Amerikaanse militairen betrokken. "IS blijft een bedreiging voor de regio", aldus het centrale commando van de VS in de regio.

De gedode leider volgde afgelopen maart Abu Ibrahim al-Hashimi al-Quraishi op, die zichzelf in februari had opgeblazen tijdens een Amerikaanse operatie in het noorden van Syrië. Die leidde IS sinds 2019. Het Witte Huis verwelkomde het nieuws dat ook zijn opvolger is gedood.

Islamitische Staat heeft dood en verderf gezaaid in Syrië en Irak en bloedige aanslagen in Europa gepleegd. De slagkracht van de organisatie is de afgelopen jaren afgenomen, maar IS is met takken in Azië en Afrika nog actief in tal van landen.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

3 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

7 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

7 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

8 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

10 uur geleden