Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider Indonesië: stop met hamsteren om virus

Leider Indonesië: stop met hamsteren om virus

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische president heeft mensen opgeroepen geen levensmiddelen, gezichtsmaskers of medicijnen te hamsteren. "Juist als die massaal worden opgekocht, ontstaan tekorten", benadrukte Joko Widodo.

In het land met 260 miljoen inwoners zijn pas twee besmettingen gemeld, maar de angst voor het virus heeft al gezorgd voor lege schappen in sommige supermarkten. De brancheorganisatie voor de levensmiddelensector zegt dat mensen massaal spullen inslaan als water, rijst, gezichtsmaskers, koffie en flesvoeding voor baby's.

De president zegt dat hij de politie opdracht heeft gegeven woekeraars aan te pakken die misbruik maken van de paniek. Het gaat bijvoorbeeld om verkopers die mondmaskers voor torenhoge prijzen proberen te verkopen. "De overheid garandeert dat er voldoende goederen zijn", belooft hij.

De eerste Indonesische patiënten met het virus zijn een moeder en dochter. De autoriteiten hebben al aangekondigd dat er een nieuw ziekenhuis komt om coronapatiënten te behandelen. Dat wordt neergezet op het eiland Galang, in de buurt van Singapore.

Meer uit Buitenland

Ngo's: dood Libanese journalist lijkt Israëlische oorlogsmisdaad

NEW YORK (ANP) - De Israëlische luchtaanval waarbij de Libanese journalist Amal Khalil werd gedood, lijkt een oorlogsmisdaad te zijn geweest, stelt Human Rights Watch (HRW). Ook Amnesty International vindt dat haar dood moet worden onderzocht als oorlogsmisdaad.

16 minuten geleden
Congo: aantal bevestigde ebolagevallen stijgt tot bijna 4000

DAKAR (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo is gestegen tot 3973, waaronder 1801 sterfgevallen, zo bleek woensdag uit overheidsgegevens.

3 uur geleden
Naar Trump vernoemde oorlogsschepen fors duurder dan verwacht

NEW YORK (ANP) - Een nieuwe klasse oorlogsschepen die volgens president Donald Trump de ruggengraat moet vormen voor de marine, gaat naar verwachting minstens 50 procent meer kosten dan eerdere schattingen, zo staat in een woensdag gepubliceerd overheidsrapport.

3 uur geleden
AI-model van Meta hackt ander bedrijf tijdens tests

MENLO PARK (ANP) - Een van de AI-modellen van Meta heeft tijdens tests voor cybersecurity een ander bedrijf gehackt. Vergelijkbare incidenten kwamen ook al voor bij AI-modellen van Anthropic en OpenAI.

4 uur geleden
NYT: CIA richt geheime Cuba-werkgroep op

NEW YORK (ANP) - De CIA heeft in het geheim een speciale werkgroep voor Cuba opgericht, meldt The New York Times. Volgens de krant is het doel van de groep druk uitoefenen op de Cubaanse regering, om zo economische, politieke en leiderschapswijzigingen af te dwingen die door president Donald Trump worden geëist, laten bronnen weten.

4 uur geleden
VS en bondgenoten roepen op tot bijeenkomst over Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en hun bondgenoten hebben de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) woensdag opgeroepen om bijeen te komen om mogelijke maatregelen te overwegen tegen Nicaragua, wiens regering de oppositie probeert uit te sluiten van de verkiezingen.

6 uur geleden
Regering Colombia waarschuwt voor mogelijke terroristische daden

BOGOTÁ (ANP) - De uittredende Colombiaanse regering heeft gewaarschuwd voor mogelijke "terroristische daden" tijdens de beëdigingsceremonie van de nieuwe president Abelardo de la Espriella. De plechtigheid staat gepland voor vrijdag in Cali, een stad in het zuidwesten die onlangs werd getroffen door guerrilla-aanslagen.

6 uur geleden