Leider Indonesië: stop met hamsteren om virus
JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische president heeft mensen opgeroepen geen levensmiddelen, gezichtsmaskers of medicijnen te hamsteren. "Juist als die massaal worden opgekocht, ontstaan tekorten", benadrukte Joko Widodo.
In het land met 260 miljoen inwoners zijn pas twee besmettingen gemeld, maar de angst voor het virus heeft al gezorgd voor lege schappen in sommige supermarkten. De brancheorganisatie voor de levensmiddelensector zegt dat mensen massaal spullen inslaan als water, rijst, gezichtsmaskers, koffie en flesvoeding voor baby's.
De president zegt dat hij de politie opdracht heeft gegeven woekeraars aan te pakken die misbruik maken van de paniek. Het gaat bijvoorbeeld om verkopers die mondmaskers voor torenhoge prijzen proberen te verkopen. "De overheid garandeert dat er voldoende goederen zijn", belooft hij.
De eerste Indonesische patiënten met het virus zijn een moeder en dochter. De autoriteiten hebben al aangekondigd dat er een nieuw ziekenhuis komt om coronapatiënten te behandelen. Dat wordt neergezet op het eiland Galang, in de buurt van Singapore.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
57 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
3 uur geleden