Leider Indonesië: stop met hamsteren om virus
JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische president heeft mensen opgeroepen geen levensmiddelen, gezichtsmaskers of medicijnen te hamsteren. "Juist als die massaal worden opgekocht, ontstaan tekorten", benadrukte Joko Widodo.
In het land met 260 miljoen inwoners zijn pas twee besmettingen gemeld, maar de angst voor het virus heeft al gezorgd voor lege schappen in sommige supermarkten. De brancheorganisatie voor de levensmiddelensector zegt dat mensen massaal spullen inslaan als water, rijst, gezichtsmaskers, koffie en flesvoeding voor baby's.
De president zegt dat hij de politie opdracht heeft gegeven woekeraars aan te pakken die misbruik maken van de paniek. Het gaat bijvoorbeeld om verkopers die mondmaskers voor torenhoge prijzen proberen te verkopen. "De overheid garandeert dat er voldoende goederen zijn", belooft hij.
De eerste Indonesische patiënten met het virus zijn een moeder en dochter. De autoriteiten hebben al aangekondigd dat er een nieuw ziekenhuis komt om coronapatiënten te behandelen. Dat wordt neergezet op het eiland Galang, in de buurt van Singapore.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
1 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
8 uur geleden