Leider Hongkong vindt persconferenties zonder mondkapje nuttiger
HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong heeft haar besluit verdedigd om geen mondkapje meer te dragen tijdens persconferenties. Critici vinden dat Carrie Lam daarmee nalaat het goede voorbeeld te geven. De topbestuurder zegt zelf dat het publiek haar emoties beter "kan voelen" als ze geen gezichtsbescherming draagt, berichten lokale media.
Lam doet haar mondkapje sinds kort steeds af als ze bij het hoofdkantoor van haar regering met de pers praat, schrijft de krant South China Morning Post. Dat leidde tot boze reacties op internet en kritiek van sommige gezondheidsexperts. Hongkong wordt net als veel andere gebieden geconfronteerd met een snelle stijging van het aantal coronabesmettingen.
De topbestuurder van de Chinese metropool zag zich genoodzaakt uit te leggen dat ze niet uit gemakzucht had besloten om bij sommige bijeenkomsten geen mondkapje te dragen. Ze denkt haar boodschap beter te kunnen overbrengen als ze haar mond en neus niet bedekt. "Ik ben erg bezorgd", aldus Lam, die vindt dat het publiek dat ook duidelijk moet kunnen zien.
Ook buitenlandse leiders doen vanwege de coronapandemie vaak mondkapjes op als ze naar openbare bijeenkomsten gaan. In Nederland draagt premier Mark Rutte dergelijke gezichtsbescherming als hij het podium betreedt voor een persconferentie over het coronabeleid. Hij doet die dan af in de zaal.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
6 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
10 uur geleden