Leider Hongkong vindt persconferenties zonder mondkapje nuttiger
HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong heeft haar besluit verdedigd om geen mondkapje meer te dragen tijdens persconferenties. Critici vinden dat Carrie Lam daarmee nalaat het goede voorbeeld te geven. De topbestuurder zegt zelf dat het publiek haar emoties beter "kan voelen" als ze geen gezichtsbescherming draagt, berichten lokale media.
Lam doet haar mondkapje sinds kort steeds af als ze bij het hoofdkantoor van haar regering met de pers praat, schrijft de krant South China Morning Post. Dat leidde tot boze reacties op internet en kritiek van sommige gezondheidsexperts. Hongkong wordt net als veel andere gebieden geconfronteerd met een snelle stijging van het aantal coronabesmettingen.
De topbestuurder van de Chinese metropool zag zich genoodzaakt uit te leggen dat ze niet uit gemakzucht had besloten om bij sommige bijeenkomsten geen mondkapje te dragen. Ze denkt haar boodschap beter te kunnen overbrengen als ze haar mond en neus niet bedekt. "Ik ben erg bezorgd", aldus Lam, die vindt dat het publiek dat ook duidelijk moet kunnen zien.
Ook buitenlandse leiders doen vanwege de coronapandemie vaak mondkapjes op als ze naar openbare bijeenkomsten gaan. In Nederland draagt premier Mark Rutte dergelijke gezichtsbescherming als hij het podium betreedt voor een persconferentie over het coronabeleid. Hij doet die dan af in de zaal.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
25 minuten geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
27 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
5 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
5 uur geleden