Leider Hongkong vindt persconferenties zonder mondkapje nuttiger
HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong heeft haar besluit verdedigd om geen mondkapje meer te dragen tijdens persconferenties. Critici vinden dat Carrie Lam daarmee nalaat het goede voorbeeld te geven. De topbestuurder zegt zelf dat het publiek haar emoties beter "kan voelen" als ze geen gezichtsbescherming draagt, berichten lokale media.
Lam doet haar mondkapje sinds kort steeds af als ze bij het hoofdkantoor van haar regering met de pers praat, schrijft de krant South China Morning Post. Dat leidde tot boze reacties op internet en kritiek van sommige gezondheidsexperts. Hongkong wordt net als veel andere gebieden geconfronteerd met een snelle stijging van het aantal coronabesmettingen.
De topbestuurder van de Chinese metropool zag zich genoodzaakt uit te leggen dat ze niet uit gemakzucht had besloten om bij sommige bijeenkomsten geen mondkapje te dragen. Ze denkt haar boodschap beter te kunnen overbrengen als ze haar mond en neus niet bedekt. "Ik ben erg bezorgd", aldus Lam, die vindt dat het publiek dat ook duidelijk moet kunnen zien.
Ook buitenlandse leiders doen vanwege de coronapandemie vaak mondkapjes op als ze naar openbare bijeenkomsten gaan. In Nederland draagt premier Mark Rutte dergelijke gezichtsbescherming als hij het podium betreedt voor een persconferentie over het coronabeleid. Hij doet die dan af in de zaal.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
20 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
2 uur geleden