Leider Griekse Gouden Dageraad krijgt 13 jaar cel
ATHENE (ANP) - De leider van de Griekse neonazipartij Gouden Dageraad is veroordeeld tot dertien jaar celstraf. De rechtbank in Athene had partijleider Nikolaos Michaloliakos en een handvol andere oud-parlementariërs eerder al schuldig verklaard aan het runnen van een criminele organisatie.
De antisemitische Michaloliakos is een bewonderaar van Adolf Hitler. Vijf andere oud-parlementariërs kregen ook 13 jaar gevangenisstraf opgelegd, melden Griekse media.
In het proces staan in totaal 68 (oud-)politici en andere leden van Gouden Dageraad terecht voor onder meer moordpogingen, illegaal wapenbezit en geweld. Zij waren al schuldig bevonden aan lidmaatschap van een criminele groepering. Vier andere ex-parlementariërs kregen vijf jaar cel. De rechtbank legde partijlid Yorgos Roupakias een levenslange celstraf op voor het doodsteken van een antifascistische rapper in 2013.
Geweld
De rechtszaak tegen de extreemrechtse beweging begon in 2015. De moord op de rapper bracht het strafrechtelijk onderzoek naar de paramilitaire groep op gang. Gouden Dageraad-leden hebben vooral veel geweld gebruikt tegen migranten.
Gouden Dageraad is sinds vorig jaar niet meer vertegenwoordigd in het parlement. Daarvoor zijn andere partijen met extreemrechtse sympathieën in de plaats gekomen.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
6 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
7 uur geleden