Leider Griekse Gouden Dageraad krijgt 13 jaar cel
ATHENE (ANP) - De leider van de Griekse neonazipartij Gouden Dageraad is veroordeeld tot dertien jaar celstraf. De rechtbank in Athene had partijleider Nikolaos Michaloliakos en een handvol andere oud-parlementariërs eerder al schuldig verklaard aan het runnen van een criminele organisatie.
De antisemitische Michaloliakos is een bewonderaar van Adolf Hitler. Vijf andere oud-parlementariërs kregen ook 13 jaar gevangenisstraf opgelegd, melden Griekse media.
In het proces staan in totaal 68 (oud-)politici en andere leden van Gouden Dageraad terecht voor onder meer moordpogingen, illegaal wapenbezit en geweld. Zij waren al schuldig bevonden aan lidmaatschap van een criminele groepering. Vier andere ex-parlementariërs kregen vijf jaar cel. De rechtbank legde partijlid Yorgos Roupakias een levenslange celstraf op voor het doodsteken van een antifascistische rapper in 2013.
Geweld
De rechtszaak tegen de extreemrechtse beweging begon in 2015. De moord op de rapper bracht het strafrechtelijk onderzoek naar de paramilitaire groep op gang. Gouden Dageraad-leden hebben vooral veel geweld gebruikt tegen migranten.
Gouden Dageraad is sinds vorig jaar niet meer vertegenwoordigd in het parlement. Daarvoor zijn andere partijen met extreemrechtse sympathieën in de plaats gekomen.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
7 uur geleden