Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider Griekse Gouden Dageraad krijgt 13 jaar cel

Leider Griekse Gouden Dageraad krijgt 13 jaar cel

ATHENE (ANP) - De leider van de Griekse neonazipartij Gouden Dageraad is veroordeeld tot dertien jaar celstraf. De rechtbank in Athene had partijleider Nikolaos Michaloliakos en een handvol andere oud-parlementariërs eerder al schuldig verklaard aan het runnen van een criminele organisatie.

De antisemitische Michaloliakos is een bewonderaar van Adolf Hitler. Vijf andere oud-parlementariërs kregen ook 13 jaar gevangenisstraf opgelegd, melden Griekse media.

In het proces staan in totaal 68 (oud-)politici en andere leden van Gouden Dageraad terecht voor onder meer moordpogingen, illegaal wapenbezit en geweld. Zij waren al schuldig bevonden aan lidmaatschap van een criminele groepering. Vier andere ex-parlementariërs kregen vijf jaar cel. De rechtbank legde partijlid Yorgos Roupakias een levenslange celstraf op voor het doodsteken van een antifascistische rapper in 2013.

Geweld

De rechtszaak tegen de extreemrechtse beweging begon in 2015. De moord op de rapper bracht het strafrechtelijk onderzoek naar de paramilitaire groep op gang. Gouden Dageraad-leden hebben vooral veel geweld gebruikt tegen migranten.

Gouden Dageraad is sinds vorig jaar niet meer vertegenwoordigd in het parlement. Daarvoor zijn andere partijen met extreemrechtse sympathieën in de plaats gekomen.

Meer uit Buitenland

16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

1 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

1 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

7 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

8 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

8 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

9 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

10 uur geleden