Leider Conservatieve Partij steunt Johnson na illegale borrels
LONDEN (ANP) - De voorzitter van de Conservatieve Partij Oliver Dowden vindt dat Boris Johnson premier van het Verenigd Koninkrijk moet blijven, ondanks de illegale borrels die tijdens de coronalockdown vorig jaar werden gehouden in de ambtswoning van de premier. Dowden zei tegen de BBC te verwachten dat de regering nu maatregelen neemt tegen de feestjes.
Johnson is de afgelopen weken in het nauw gebracht door verhalen over borrels en feestjes op Downing Street 10. Zo zou er een feestje zijn geweest op de avond voor de begrafenis van prins Philip vorig jaar en werd er wekelijks een borrel gehouden voor mensen die in de ambtswoning van Johnson werkten, ook toen dat niet mocht vanwege coronamaatregelen.
"Dit soort dingen wil ik helemaal niet bagatelliseren en wat we hebben gezien was helemaal verkeerd", aldus Dowden. "Ik werd er woedend door, mijn kiezers ook. Het hele land was woedend."
Wet overtreden
Volgens Dowden is het goed dat Johnson zijn excuses heeft aangeboden. De leider van de Tories denkt dat Johnson nog de juiste man is om premier te blijven, maar moet hij nu wel met concrete stappen komen om het probleem op te lossen. "Het is goed dat de premier zei dat dit tot de bodem wordt uitgezocht. Hij wil ervoor zorgen dat de cultuur waardoor dit heeft kunnen gebeuren wordt aangepakt."
De leider van de grootste oppositiepartij Labour Keir Starmer is een stuk minder optimistisch over de mogelijkheid dat Johnson de cultuur kan veranderen. "De premier heeft de wet overtreden en daarna gelogen over de feestjes die zijn gehouden op Downing Street", aldus Starmer bij de BBC.
Geen feestjes
"Het is helder wat er aan de hand is. Er werd op grote schaal gefeest. De feiten spreken voor zich", aldus Starmer. "Toen ik dit voor het eerst voorlegde aan Johnson verzekerde hij mij dat er geen feestjes waren. Na de eerste video zei hij dat hij er pas net van had gehoord en vorige week werd bekend dat hij bij een van de feestjes was. Toen zei hij dat hij niet doorhad dat het een feestje was."
Starmer werd door de BBC geconfronteerd met een foto waarop te zien is dat hij bier drinkt met medewerkers. "Deze situatie is helemaal niet te vergelijken met die van de premier. Wij waren aan het werk en hadden wat eten gehaald. Er was geen sprake van een feestje."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.
15 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.
21 minuten geledenSOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
10 uur geleden