'Leider Boko Haram is dood'
ABUJA (ANP) - Abubakar Shekau, de leider van de beruchte Nigeriaanse rebellenbeweging Boko Haram is dood, bericht de Wall Street Journal op basis van meerdere bronnen in onder meer de inlichtingengemeenschap. Donderdag werd gemeld dat de leider van de terroristische organisatie ernstig gewond was geraakt bij een zelfmoordpoging die moest voorkomen dat rivaliserende jihadisten hem gevangen zouden nemen.
Vijf Nigeriaanse officials hebben aan de krant bevestigd dat Shekau zichzelf opblies met een zelfmoordvest. Hij wordt omschreven als een van de wreedste en effectiefste terroristen ter wereld, die een religieuze oorlog teweegbracht in Nigeria en drie buurlanden.
De 48-jarige Shekau leidde Boko Haram sinds 2009. De extremistische islamistische beweging werd onder meer bekend door de ontvoering van bijna driehonderd schoolkinderen.
Zelfmoordaanslagen
Boko Haram wordt er ook van beschuldigd kinderen te hebben ingezet voor zelfmoordaanslagen. De groep wordt verantwoordelijk gehouden voor vele aanslagen en tienduizenden doden in Nigeria, Niger, Kameroen en Tsjaad. Twee tot drie miljoen mensen zijn ontheemd geraakt.
Shekau wilde uit handen blijven van de jihadistische groep ISWAP, Islamitische Staat in West-Afrika, die eerder onderdeel was van zijn groepering. Een inlichtingenbron zei donderdag dat strijders van die rivaliserende beweging Shekau en zijn manschappen in een bos hadden omsingeld.
De Nigeriaanse overheid heeft hem eerder meerdere malen ten onrechte doodverklaard. Het leger liet vrijdag weten berichten over zijn dood te onderzoeken.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
20 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
1 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
7 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
8 uur geleden