Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Leider Boko Haram is dood'

'Leider Boko Haram is dood'

ABUJA (ANP) - Abubakar Shekau, de leider van de beruchte Nigeriaanse rebellenbeweging Boko Haram is dood, bericht de Wall Street Journal op basis van meerdere bronnen in onder meer de inlichtingengemeenschap. Donderdag werd gemeld dat de leider van de terroristische organisatie ernstig gewond was geraakt bij een zelfmoordpoging die moest voorkomen dat rivaliserende jihadisten hem gevangen zouden nemen.

Vijf Nigeriaanse officials hebben aan de krant bevestigd dat Shekau zichzelf opblies met een zelfmoordvest. Hij wordt omschreven als een van de wreedste en effectiefste terroristen ter wereld, die een religieuze oorlog teweegbracht in Nigeria en drie buurlanden.

De 48-jarige Shekau leidde Boko Haram sinds 2009. De extremistische islamistische beweging werd onder meer bekend door de ontvoering van bijna driehonderd schoolkinderen.

Zelfmoordaanslagen

Boko Haram wordt er ook van beschuldigd kinderen te hebben ingezet voor zelfmoordaanslagen. De groep wordt verantwoordelijk gehouden voor vele aanslagen en tienduizenden doden in Nigeria, Niger, Kameroen en Tsjaad. Twee tot drie miljoen mensen zijn ontheemd geraakt.

Shekau wilde uit handen blijven van de jihadistische groep ISWAP, Islamitische Staat in West-Afrika, die eerder onderdeel was van zijn groepering. Een inlichtingenbron zei donderdag dat strijders van die rivaliserende beweging Shekau en zijn manschappen in een bos hadden omsingeld.

De Nigeriaanse overheid heeft hem eerder meerdere malen ten onrechte doodverklaard. Het leger liet vrijdag weten berichten over zijn dood te onderzoeken.

Meer uit Buitenland

Geen absolute meerderheid voor AfD in Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP) - De radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt net geen absolute meerderheid behaald. Uit de voorlopige resultaten blijkt dat AfD 43,8 procent van de stemmen kreeg. Dat is twee keer zo veel als tijdens de verkiezingen van 2021.

4 uur geleden
Meerdere doden bij crash vrachtvliegtuig op landingsbaan Miami

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.

8 uur geleden
Veel doden en gewonden bij explosie van vuurwerk in kerk Mexico

SANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.

8 uur geleden
Vliegtuig schiet door op landingsbaan Miami en raakt voertuigen

MIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.

9 uur geleden
Roussel is weer communistische presidentskandidaat in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.

9 uur geleden
President Libanon vraagt ​​VS hulp na dodelijke aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.

12 uur geleden
CDU-lijsttrekker erkent nederlaag bij verkiezingen Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.

12 uur geleden