Leider Armirail blijft in Giro in dienst rijden van Pinot
SABBIO CHIESE (ANP) - De tactiek van wielerploeg Groupama-FDJ in de Ronde van Italië verandert niet nu Bruno Armirail de roze leiderstrui in handen heeft. De Fransman blijft in dienst rijden van kopman Thibaut Pinot, zei hij maandag tijdens de rustdag.
Armirail nam zaterdagavond na de veertiende etappe in Cassano Magnago de eerste plaats in het klassement over van Geraint Thomas. In het klassement volgt Thomas op 1.08. De Sloveen Primoz Roglic (Jumbo-Visma) is derde op 1.10.
"Het is een belangrijke week voor ons. We zullen proberen het zo goed mogelijk aan te pakken", aldus de 29-jarige Armirail. "Persoonlijk voel ik geen enkele druk. Na het veroveren van de roze trui is alles wat er nu nog bij komt een bonus. Mijn rol zal zijn om de trui zo lang mogelijk te behouden en als ik hem kwijt ben, zo lang mogelijk Thibaut bij te staan en hem te helpen een etappe te winnen of een zo goed mogelijk algemeen klassement te rijden."
Pinot, die zijn laatste seizoen in het peloton rijdt, staat elfde in het algemeen klassement op 4.23 van Armirail. De 32-jarige Fransman viel vrijdag tijdens de dertiende etappe aan, maar eindigde als tweede achter de Colombiaan Einer Rubio van Movistar.
Meer uit Sport
FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
28 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
29 minuten geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
2 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
3 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
10 uur geleden