Leider Armirail blijft in Giro in dienst rijden van Pinot
SABBIO CHIESE (ANP) - De tactiek van wielerploeg Groupama-FDJ in de Ronde van Italië verandert niet nu Bruno Armirail de roze leiderstrui in handen heeft. De Fransman blijft in dienst rijden van kopman Thibaut Pinot, zei hij maandag tijdens de rustdag.
Armirail nam zaterdagavond na de veertiende etappe in Cassano Magnago de eerste plaats in het klassement over van Geraint Thomas. In het klassement volgt Thomas op 1.08. De Sloveen Primoz Roglic (Jumbo-Visma) is derde op 1.10.
"Het is een belangrijke week voor ons. We zullen proberen het zo goed mogelijk aan te pakken", aldus de 29-jarige Armirail. "Persoonlijk voel ik geen enkele druk. Na het veroveren van de roze trui is alles wat er nu nog bij komt een bonus. Mijn rol zal zijn om de trui zo lang mogelijk te behouden en als ik hem kwijt ben, zo lang mogelijk Thibaut bij te staan en hem te helpen een etappe te winnen of een zo goed mogelijk algemeen klassement te rijden."
Pinot, die zijn laatste seizoen in het peloton rijdt, staat elfde in het algemeen klassement op 4.23 van Armirail. De 32-jarige Fransman viel vrijdag tijdens de dertiende etappe aan, maar eindigde als tweede achter de Colombiaan Einer Rubio van Movistar.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
23 minuten geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
1 uur geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
7 uur geleden