Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leider Armirail blijft in Giro in dienst rijden van Pinot

Leider Armirail blijft in Giro in dienst rijden van Pinot

SABBIO CHIESE (ANP) - De tactiek van wielerploeg Groupama-FDJ in de Ronde van Italië verandert niet nu Bruno Armirail de roze leiderstrui in handen heeft. De Fransman blijft in dienst rijden van kopman Thibaut Pinot, zei hij maandag tijdens de rustdag.

Armirail nam zaterdagavond na de veertiende etappe in Cassano Magnago de eerste plaats in het klassement over van Geraint Thomas. In het klassement volgt Thomas op 1.08. De Sloveen Primoz Roglic (Jumbo-Visma) is derde op 1.10.

"Het is een belangrijke week voor ons. We zullen proberen het zo goed mogelijk aan te pakken", aldus de 29-jarige Armirail. "Persoonlijk voel ik geen enkele druk. Na het veroveren van de roze trui is alles wat er nu nog bij komt een bonus. Mijn rol zal zijn om de trui zo lang mogelijk te behouden en als ik hem kwijt ben, zo lang mogelijk Thibaut bij te staan en hem te helpen een etappe te winnen of een zo goed mogelijk algemeen klassement te rijden."

Pinot, die zijn laatste seizoen in het peloton rijdt, staat elfde in het algemeen klassement op 4.23 van Armirail. De 32-jarige Fransman viel vrijdag tijdens de dertiende etappe aan, maar eindigde als tweede achter de Colombiaan Einer Rubio van Movistar.

Meer uit Sport

Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

2 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

4 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

4 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

5 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

10 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

10 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

12 uur geleden