Leider Armirail blijft in Giro in dienst rijden van Pinot
SABBIO CHIESE (ANP) - De tactiek van wielerploeg Groupama-FDJ in de Ronde van Italië verandert niet nu Bruno Armirail de roze leiderstrui in handen heeft. De Fransman blijft in dienst rijden van kopman Thibaut Pinot, zei hij maandag tijdens de rustdag.
Armirail nam zaterdagavond na de veertiende etappe in Cassano Magnago de eerste plaats in het klassement over van Geraint Thomas. In het klassement volgt Thomas op 1.08. De Sloveen Primoz Roglic (Jumbo-Visma) is derde op 1.10.
"Het is een belangrijke week voor ons. We zullen proberen het zo goed mogelijk aan te pakken", aldus de 29-jarige Armirail. "Persoonlijk voel ik geen enkele druk. Na het veroveren van de roze trui is alles wat er nu nog bij komt een bonus. Mijn rol zal zijn om de trui zo lang mogelijk te behouden en als ik hem kwijt ben, zo lang mogelijk Thibaut bij te staan en hem te helpen een etappe te winnen of een zo goed mogelijk algemeen klassement te rijden."
Pinot, die zijn laatste seizoen in het peloton rijdt, staat elfde in het algemeen klassement op 4.23 van Armirail. De 32-jarige Fransman viel vrijdag tijdens de dertiende etappe aan, maar eindigde als tweede achter de Colombiaan Einer Rubio van Movistar.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
6 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
8 uur geleden