Leider Afghaanse IS-tak gearresteerd
KABUL (ANP/DPA) - Aslam Faruki, de man die wordt gezien als de leider van terreurorganisatie Islamitische Staat (IS) in Afghanistan, is zaterdag opgepakt. Dat maakten de Afghaanse autoriteiten bekend.
De man, die ook bekend staat als Mawlawi Abdullah, werd samen met negentien andere IS-strijders opgepakt, onder wie twee belangrijke bevelhebbers. De Afghaanse geheime dienst komt binnen enkele dagen met meer details over de arrestatie van Faruki en zijn kompanen.
Faruki is een sleutelfiguur van IS in het gebied, dat door de jihadisten Khorasan wordt genoemd. Hij zou pas sinds een jaar de leiding hebben over de IS-tak. De Verenigde Staten hebben de terreurorganisatie samen met de Afghaanse regering altijd intensief bestreden.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zeggen dinsdag twee ballistische raketten vanuit Iran te hebben gedetecteerd. Beide projectielen kwamen neer in zee, meldt het ministerie van Defensie. De laatste keer dat het land een Iraanse aanval meldde, was in mei.
1 uur geledenRICHMOND (ANP) - Frank Beard, de drummer van rockband ZZ Top, is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van de muzikant dinsdag bekendgemaakt. Beard kampte de afgelopen tijd met gezondheidsproblemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
7 uur geleden