Leider Afghaanse IS-tak gearresteerd
KABUL (ANP/DPA) - Aslam Faruki, de man die wordt gezien als de leider van terreurorganisatie Islamitische Staat (IS) in Afghanistan, is zaterdag opgepakt. Dat maakten de Afghaanse autoriteiten bekend.
De man, die ook bekend staat als Mawlawi Abdullah, werd samen met negentien andere IS-strijders opgepakt, onder wie twee belangrijke bevelhebbers. De Afghaanse geheime dienst komt binnen enkele dagen met meer details over de arrestatie van Faruki en zijn kompanen.
Faruki is een sleutelfiguur van IS in het gebied, dat door de jihadisten Khorasan wordt genoemd. Hij zou pas sinds een jaar de leiding hebben over de IS-tak. De Verenigde Staten hebben de terreurorganisatie samen met de Afghaanse regering altijd intensief bestreden.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.
3 minuten geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
5 uur geleden