Leiden viert jubileumjaar Leidens Ontzet
LEIDEN (ANP) - In Leiden wordt het jubileumjaar van het Leidens Ontzet gevierd. Het is op 3 oktober 450 jaar geleden dat Leiden bevrijd werd van de Spanjaarden door de watergeuzen, maar traditiegetrouw loopt de stad de dagen hiervoor al vol.
Bekende Leidenaar Armin van Buuren treedt woensdagavond op een "centraal gelegen, besloten locatie" op, aldus de 3 October Vereeniging. De show is wel op meerdere plekken in het centrum te zien, doordat er grote schermen worden neergezet. Die staan onder meer op het Garenmarktplein, de Vismarkt en de Lammermarkt.
Op woensdagavond vindt ook de taptoe plaats: onder meer sport- en cultuurverenigingen lopen door de binnenstad. De kermis, met 150 attracties, opende 1 oktober en eindigt in de nacht van 3 op 4 oktober.
Komst koning Willem-Alexander
De start van het jubileumjaar vond enige tijd geleden al plaats. Zo is een fietsroute gepresenteerd waarbij je langs 26 historische plaatsen in de regio komt. In de Breestraat in het centrum hangen al enige tijd spandoeken met teksten als "samen rood en wit".
Op donderdag zal koning Willem-Alexander naar Leiden komen om het Leidens Ontzet te vieren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."
3 uur geledenHOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italië zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in de Canal Parade in Amsterdam meegevaren op een kleine boot van de organisatie. Hij werd vergezeld door Pride-directeur Lucien Spee.
9 uur geledenBABBERICH (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden die betrokken was bij het ernstige ongeval op de A12 afgelopen vrijdag. De politie bevestigt dat het gaat om de 59-jarige bestuurder van de achterste vrachtwagen uit het Duitse Endorf, na berichtgeving van Omroep Gelderland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.
10 uur geleden