Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiden viert jubileumjaar Leidens Ontzet

Leiden viert jubileumjaar Leidens Ontzet

LEIDEN (ANP) - In Leiden wordt het jubileumjaar van het Leidens Ontzet gevierd. Het is op 3 oktober 450 jaar geleden dat Leiden bevrijd werd van de Spanjaarden door de watergeuzen, maar traditiegetrouw loopt de stad de dagen hiervoor al vol.

Bekende Leidenaar Armin van Buuren treedt woensdagavond op een "centraal gelegen, besloten locatie" op, aldus de 3 October Vereeniging. De show is wel op meerdere plekken in het centrum te zien, doordat er grote schermen worden neergezet. Die staan onder meer op het Garenmarktplein, de Vismarkt en de Lammermarkt.

Op woensdagavond vindt ook de taptoe plaats: onder meer sport- en cultuurverenigingen lopen door de binnenstad. De kermis, met 150 attracties, opende 1 oktober en eindigt in de nacht van 3 op 4 oktober.

Komst koning Willem-Alexander

De start van het jubileumjaar vond enige tijd geleden al plaats. Zo is een fietsroute gepresenteerd waarbij je langs 26 historische plaatsen in de regio komt. In de Breestraat in het centrum hangen al enige tijd spandoeken met teksten als "samen rood en wit".

Op donderdag zal koning Willem-Alexander naar Leiden komen om het Leidens Ontzet te vieren.

Meer uit Binnenland

Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

2 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

4 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

4 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

4 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

10 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

13 uur geleden