Leiden viert jubileumjaar Leidens Ontzet
LEIDEN (ANP) - In Leiden wordt het jubileumjaar van het Leidens Ontzet gevierd. Het is op 3 oktober 450 jaar geleden dat Leiden bevrijd werd van de Spanjaarden door de watergeuzen, maar traditiegetrouw loopt de stad de dagen hiervoor al vol.
Bekende Leidenaar Armin van Buuren treedt woensdagavond op een "centraal gelegen, besloten locatie" op, aldus de 3 October Vereeniging. De show is wel op meerdere plekken in het centrum te zien, doordat er grote schermen worden neergezet. Die staan onder meer op het Garenmarktplein, de Vismarkt en de Lammermarkt.
Op woensdagavond vindt ook de taptoe plaats: onder meer sport- en cultuurverenigingen lopen door de binnenstad. De kermis, met 150 attracties, opende 1 oktober en eindigt in de nacht van 3 op 4 oktober.
Komst koning Willem-Alexander
De start van het jubileumjaar vond enige tijd geleden al plaats. Zo is een fietsroute gepresenteerd waarbij je langs 26 historische plaatsen in de regio komt. In de Breestraat in het centrum hangen al enige tijd spandoeken met teksten als "samen rood en wit".
Op donderdag zal koning Willem-Alexander naar Leiden komen om het Leidens Ontzet te vieren.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
1 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziƫnde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
2 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.
3 uur geledenDRACHTEN (ANP) - De storing in de watervoorziening in Drachten is voorbij. Waterbedrijf Vitens voert de druk geleidelijk weer op, zodat overal weer water uit de kraan komt, zegt een woordvoerder.
4 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - IJsmeester Hendrik van Prooijen heeft de jaarlijkse wedstrijd voor het organiseren van de eerste marathon op natuurijs van dit seizoen binnengehaald voor zijn Winterswijkse IJsvereniging (WIJV). Met zeker 35 millimeter is het ijs dik genoeg bevonden door schaatsbond KNSB. "Toen de man die de meting deed zei 'gefeliciteerd, jullie hebben hem', maakte ik wel een sprongetje hoor!"
5 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Voor de derde keer in een week tijd is een besmetting met het vogelgriepvirus vastgesteld op een pluimveebedrijf in de buurt van de Limburgse plaatsen Ysselsteyn en Veulen, beide in de gemeente Venray. De drie bedrijven bevinden zich binnen 1 kilometer van elkaar.
5 uur geleden