Leiden viert jubileumjaar Leidens Ontzet
LEIDEN (ANP) - In Leiden wordt het jubileumjaar van het Leidens Ontzet gevierd. Het is op 3 oktober 450 jaar geleden dat Leiden bevrijd werd van de Spanjaarden door de watergeuzen, maar traditiegetrouw loopt de stad de dagen hiervoor al vol.
Bekende Leidenaar Armin van Buuren treedt woensdagavond op een "centraal gelegen, besloten locatie" op, aldus de 3 October Vereeniging. De show is wel op meerdere plekken in het centrum te zien, doordat er grote schermen worden neergezet. Die staan onder meer op het Garenmarktplein, de Vismarkt en de Lammermarkt.
Op woensdagavond vindt ook de taptoe plaats: onder meer sport- en cultuurverenigingen lopen door de binnenstad. De kermis, met 150 attracties, opende 1 oktober en eindigt in de nacht van 3 op 4 oktober.
Komst koning Willem-Alexander
De start van het jubileumjaar vond enige tijd geleden al plaats. Zo is een fietsroute gepresenteerd waarbij je langs 26 historische plaatsen in de regio komt. In de Breestraat in het centrum hangen al enige tijd spandoeken met teksten als "samen rood en wit".
Op donderdag zal koning Willem-Alexander naar Leiden komen om het Leidens Ontzet te vieren.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om een volledig beeld te geven over mogelijke Nederlandse slachtoffers en vermisten bij de overstromingen in Nepal. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is er enkel gebeld door mensen die hun naasten in Nepal niet meteen konden bereiken. In sommige gevallen is dat contact inmiddels weer hersteld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Israël Producten Centrum (IPC) wordt volgens directeur Pieter van Oordt "onevenredig" geraakt door het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden. De Nederlandse importeur van Israëlische producten probeerde woensdag in de rechtbank in Den Haag het verbod van tafel te krijgen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van Nederland kan het donderdagavond en in de nacht naar vrijdag onweren. Het KNMI waarschuwt voor buien met kans op hagel, windstoten en veel regen in korte tijd. Ook is lokaal wateroverlast mogelijk, aldus het weerinstituut. In het hele land geldt in de loop van donderdagavond of in de nacht naar vrijdag code geel.
4 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - De noodopvanglocatie voor asielzoekers in Uithuizen, onderdeel van de Groningse gemeente Het Hogeland, blijft langer open. De locatie in Noord-Groningen, met plek voor 250 mensen, zou eigenlijk per 1 september sluiten. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kan de bewoners vanwege het landelijke tekort aan opvangplekken echter nergens anders onderbrengen.
4 uur geleden