Leiden viert jubileumjaar Leidens Ontzet
LEIDEN (ANP) - In Leiden wordt het jubileumjaar van het Leidens Ontzet gevierd. Het is op 3 oktober 450 jaar geleden dat Leiden bevrijd werd van de Spanjaarden door de watergeuzen, maar traditiegetrouw loopt de stad de dagen hiervoor al vol.
Bekende Leidenaar Armin van Buuren treedt woensdagavond op een "centraal gelegen, besloten locatie" op, aldus de 3 October Vereeniging. De show is wel op meerdere plekken in het centrum te zien, doordat er grote schermen worden neergezet. Die staan onder meer op het Garenmarktplein, de Vismarkt en de Lammermarkt.
Op woensdagavond vindt ook de taptoe plaats: onder meer sport- en cultuurverenigingen lopen door de binnenstad. De kermis, met 150 attracties, opende 1 oktober en eindigt in de nacht van 3 op 4 oktober.
Komst koning Willem-Alexander
De start van het jubileumjaar vond enige tijd geleden al plaats. Zo is een fietsroute gepresenteerd waarbij je langs 26 historische plaatsen in de regio komt. In de Breestraat in het centrum hangen al enige tijd spandoeken met teksten als "samen rood en wit".
Op donderdag zal koning Willem-Alexander naar Leiden komen om het Leidens Ontzet te vieren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.
48 minuten geledenSCHEVENINGEN (ANP) - De kitesurfer die zondagmiddag vermist raakte bij Scheveningen is ook op maandagochtend nog niet gevonden. De politie meldt dat de zoektocht rond lunchtijd is gestaakt door weersomstandigheden. Op maandag wordt niet meer doorgezocht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben maandagochtend al meer dan duizend schademeldingen van klanten ontvangen vanwege de stormen die de afgelopen dagen over Nederland trokken. Bij Interpolis en Centraal Beheer, die beide onder Achmea vallen, zijn tot nu toe volgens een woordvoerster al zo'n duizend schadegevallen gemeld. Nationale-Nederlanden (NN) heeft er ongeveer "een kleine vijfhonderd" binnen, meldt een woordvoerder. De harde wind richtte vooral in en om het huis schade aan, maar ook aan auto's door bijvoorbeeld omgewaaide bomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) komt volgende week met een nieuwe versie van het belastingplan. Daarin moet staan wat het kabinet na een week onderhandelen heeft gehoord van de oppositie "en wat we vinden dat aangepast moet worden". Maandag debatteert de Kamer de hele dag met de Tweede Kamer over het belastingplan, maar dat is dus nog een oudere versie.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.
5 uur geleden