
Leiden teleurgesteld over kwijtraken kinderhartchirurgie
LEIDEN (ANP) - Het kinderhartcentrum van de universitaire ziekenhuizen LUMC en Amsterdam UMC is "uitermate teleurgesteld" dat zorgminister Kuipers vasthoudt aan zijn plan om operaties van kinderen met een aangeboren hartafwijking te concentreren. Alleen Rotterdam en Groningen kunnen die operaties over een paar jaar nog uitvoeren, maakte Kuipers donderdag bekend.
Het Centrum voor Aangeboren Hartafwijkingen Amsterdam-Leiden (CAHAL) dreigde eerder met een gang naar de rechter als Kuipers de concentratie zou doorzetten. "Dit behoort nog steeds tot de mogelijkheden, maar wij gaan eerst het besluit en de onderbouwing bestuderen voordat we daar definitief toe besluiten", laat een woordvoerder van het LUMC nu weten.
Het Leidse academische ziekenhuis zegt zich zorgen te maken over de gevolgen van het besluit "voor de kwaliteit en beschikbaarheid van de zorg voor huidige en toekomstige patiënten, voor onze zorgverleners en voor de kinderhartzorg in Nederland in het algemeen".
Utrecht
Niet alleen Leiden, maar ook het UMC Utrecht moet stoppen met de operaties aan kinderharten. Ze mogen de kinderen wel blijven controleren en mogen ook nog voor- en nazorg geven.
De Nederlandse Zorgautoriteit waarschuwde eerder dat het concentreren van de operaties grote gevolgen kan hebben voor de ziekenhuizen die ermee moeten stoppen. Daarom zijn misschien maatregelen nodig om de impact te beperken, adviseerde de toezichthouder voor de zorg.
Meer uit Gezond
AMSTERDAM (ANP) - De zorg aan kinderen in de asielnoodopvang loopt achter, onder meer doordat artsen hen uit het oog verliezen als ze worden overgeplaatst. Dat constateert het Expertisecentrum Kinderen en Adolescenten Nieuwkomers in Nederland (EKANN), waar zorgverleners zich kunnen melden voor advies over de zorg aan vluchtelingenkinderen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet een bezuiniging van 88 miljoen euro op gehandicaptenzorg door die het vorige kabinet al had aangekondigd, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Hierdoor wordt vanaf volgend jaar gekort op de maximumtarieven voor sommige behandelingen.
2 dagen geledenDELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum heeft het streefbedrag van 100.000 euro opgehaald. Het bedrag liep vrijdagavond binnen een paar uur op tot ruim een ton.
2 dagen geledenDELFT (ANP) - Met een crowdfunding is tot dusver ruim 50.000 euro opgehaald voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, oftewel de eendenbek. Dat is een medisch instrument dat artsen gebruiken voor gynaecologisch onderzoek.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedingswetenschapper Jaap Seidell van de Vrije Universiteit heeft een prijs gekregen voor zijn inspanningen voor een gezondere leefomgeving voor kinderen in Amsterdam. Deze Impact Award wordt eenmalig toegekend in het kader van Amsterdam 750 jaar.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gebruik staalslakken niet op plekken waar kinderen spelen. Die oproep doet staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) "met klem" in een brief aan de Tweede Kamer. Bij kinderen bestaat de kans op "hand-mondcontact bij het buitenspelen". In de regels rond het materiaal is dat nog niet meegenomen.
5 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Producent Holland & Barrett roept een bepaalde broodmix terug omdat er in het product mogelijk schadelijke stoffen zitten, meldt het bedrijf dinsdag. Het gaat om Schär Mix It Dunkel Rustico Broodmix in een verpakking van 1 kilogram.
5 dagen geleden