Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiden teleurgesteld over kwijtraken kinderhartchirurgie

Leiden teleurgesteld over kwijtraken kinderhartchirurgie

LEIDEN (ANP) - Het kinderhartcentrum van de universitaire ziekenhuizen LUMC en Amsterdam UMC is "uitermate teleurgesteld" dat zorgminister Kuipers vasthoudt aan zijn plan om operaties van kinderen met een aangeboren hartafwijking te concentreren. Alleen Rotterdam en Groningen kunnen die operaties over een paar jaar nog uitvoeren, maakte Kuipers donderdag bekend.

Het Centrum voor Aangeboren Hartafwijkingen Amsterdam-Leiden (CAHAL) dreigde eerder met een gang naar de rechter als Kuipers de concentratie zou doorzetten. "Dit behoort nog steeds tot de mogelijkheden, maar wij gaan eerst het besluit en de onderbouwing bestuderen voordat we daar definitief toe besluiten", laat een woordvoerder van het LUMC nu weten.

Het Leidse academische ziekenhuis zegt zich zorgen te maken over de gevolgen van het besluit "voor de kwaliteit en beschikbaarheid van de zorg voor huidige en toekomstige patiƫnten, voor onze zorgverleners en voor de kinderhartzorg in Nederland in het algemeen".

Utrecht

Niet alleen Leiden, maar ook het UMC Utrecht moet stoppen met de operaties aan kinderharten. Ze mogen de kinderen wel blijven controleren en mogen ook nog voor- en nazorg geven.

De Nederlandse Zorgautoriteit waarschuwde eerder dat het concentreren van de operaties grote gevolgen kan hebben voor de ziekenhuizen die ermee moeten stoppen. Daarom zijn misschien maatregelen nodig om de impact te beperken, adviseerde de toezichthouder voor de zorg.

Meer uit Gezond

RvS: hulpverleners illegaliteit blijven strafbaar na aanpassing

DEN HAAG (ANP) - Ook na het wijzigingsvoorstel om hulpverlening aan mensen in de illegaliteit uit te zonderen van strafbaarstelling, blijven hulpverleners mogelijk strafbaar. Dat zegt de Raad van State in een advies over het voorstel van asielminister David van Weel (VVD).

4 dagen geleden
Minder bijwerkingen gemeld, toezichthouders maken zich zorgen

DEN BOSCH/UTRECHT (ANP) - De toezichthouders voor medicijnen krijgen de laatste jaren steeds minder meldingen van mogelijke bijwerkingen. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en bijwerkingencentrum Lareb maken zich daar zorgen over. Als er minder meldingen komen, wordt het moeilijker om de veiligheid van middelen in de gaten te houden, zeggen ze.

4 dagen geleden
Ziekenhuizen willen dat kabinet met suikertaks komt tegen kwalen

UTRECHT (ANP) - Academische ziekenhuizen willen dat het volgende kabinet meer maatregelen neemt om te voorkomen dat mensen gezondheidsproblemen krijgen. Ze pleiten onder meer voor een "slimme suikertaks", waarbij de heffing op eten of drinken hoger wordt naarmate er meer suiker in zit. Dat moet mensen stimuleren om gezonder te leven.

1 week geleden
Rusland: EU-verbod op Russisch gas is 'volledig zelfdestructief'

MOSKOU (ANP/RTR) - De plannen van de Europese Unie om de invoer van vloeibaar aardgas (lng) uit Rusland te verbieden zijn "volledig zelfdestructief", gezien het gebrek aan gasreserves in Europa en het toenemende energieverbruik door kunstmatige intelligentie. Dat zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag.

2 weken geleden
Aantal abortussen blijft ongeveer gelijk na forse toenames

DEN HAAG (ANP) - Na twee jaar van aanzienlijke toenames is het aantal abortussen in Nederland vorig jaar op hetzelfde relatief hoge niveau gebleven. In totaal werden 39.438 zwangerschappen afgebroken, zo maken jaarlijkse cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk. Een opmerkelijke afname ten opzichte van een jaar eerder ziet de inspectie bij meisjes tot 15 jaar.

2 weken geleden
Artsenorganisatie vreest 'mokerslag' door bezuinigingen op zorg

AMSTERDAM (ANP) - De maatregelen die veel politieke partijen willen nemen om de zorgkosten minder snel te laten stijgen, leiden onder artsen en patiƫnten tot grote zorgen. "De lijst met pijnlijke ingrepen is bijna oneindig en een mokerslag voor de toegankelijkheid van de zorg", schrijft de organisatie Dokters van de Wereld donderdag in een "noodkreet" aan politieke leiders.

2 weken geleden
Studie: vleesconsumptie daalt licht naar laagste niveau in jaren

WAGENINGEN (ANP) - De hoeveelheid vlees die de gemiddelde Nederlander eet, is vorig jaar met ongeveer een halve kilo afgenomen en daarmee op het laagste niveau in twintig jaar gekomen. Onderzoekers van de universiteit van Wageningen hebben dat berekend op basis van statistieken over vleesverkoop en slachtingen. Ze houden de cijfers bij in opdracht van Wakker Dier. Die organisatie is blij dat de vleesconsumptie "langzaam maar gestaag" daalt.

2 weken geleden