Leiden krijgt azc dat op den duur 300 à 400 mensen kan opvangen
LEIDEN (ANP) - In Leiden komt een asielzoekerscentrum dat op termijn plaats biedt aan drie- tot vierhonderd mensen, zo meldt donderdag het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het pand aan de Haagse Schouwweg kan vanaf juni ongeveer honderd mensen opvangen, maar na een verbouwing uiteindelijk drie- à vierhonderd. Die verbouwing is, zo wordt verwacht, eind dit jaar klaar. Deze opvanglocatie is beschikbaar voor vijf jaar, zo hebben het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de gemeente afgesproken.
Volgens het COA geeft de gemeente Leiden hiermee gehoor aan de oproep van het COA, opvangplekken te vinden met een substantieel aantal plekken op locaties die wat langer dan een paar maanden beschikbaar zijn.
Vanaf juni kunnen er mensen in die nu nog in Leiden in een andere locatie worden opgevangen, de 3 Oktoberhal. Omwonenden van de nieuwe locatie en belangstellenden worden later deze maand bijgepraat tijdens een informatieavond.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
7 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.
7 uur geleden