Leiden krijgt azc dat op den duur 300 à 400 mensen kan opvangen
LEIDEN (ANP) - In Leiden komt een asielzoekerscentrum dat op termijn plaats biedt aan drie- tot vierhonderd mensen, zo meldt donderdag het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het pand aan de Haagse Schouwweg kan vanaf juni ongeveer honderd mensen opvangen, maar na een verbouwing uiteindelijk drie- à vierhonderd. Die verbouwing is, zo wordt verwacht, eind dit jaar klaar. Deze opvanglocatie is beschikbaar voor vijf jaar, zo hebben het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de gemeente afgesproken.
Volgens het COA geeft de gemeente Leiden hiermee gehoor aan de oproep van het COA, opvangplekken te vinden met een substantieel aantal plekken op locaties die wat langer dan een paar maanden beschikbaar zijn.
Vanaf juni kunnen er mensen in die nu nog in Leiden in een andere locatie worden opgevangen, de 3 Oktoberhal. Omwonenden van de nieuwe locatie en belangstellenden worden later deze maand bijgepraat tijdens een informatieavond.
Meer uit Binnenland
SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
13 minuten geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
14 uur geleden