Leiden Film Festival trapt af met nieuwe film van Nicolas Cage
LEIDEN (ANP) - De 18e editie van het Leiden International Film Festival gaat donderdagavond van start. In de Stadsgehoorzaal in Leiden wordt als opening de nieuwe film Dream Scenario met Nicolas Cage vertoond. In de film speelt de Amerikaanse ster een professor die opeens op onverklaarbare wijze in de dromen van alle mensen op aarde verschijnt.
Tegelijkertijd met Dream Scenario vindt in bioscoop Trianon een publiekspremière plaats. Hier wordt de film Poor Things vertoond, die op het festival van Venetië werd bekroond met de Gouden Leeuw. Emma Stone, die wordt getipt voor een Oscar, speelt in de zwarte komedie een vrouw die door een uitzonderlijke wetenschapper weer tot leven wordt gewekt.
Het Leiden International Film Festival vindt dit jaar voor de 18e keer plaats. Sinds haar oprichting in 2006 is LIFF uitgegroeid tot een van de grootste filmfestivals van Nederland met tegen de 50.000 bezoekers per jaar. Het elfdaagse festival heeft een programma van meer dan honderd films, waaronder voornamelijk Nederlandse en Europese premières.
Een speciaal programma is dit jaar gewijd aan het vertonen van films op bijzondere locaties die normaal nooit als bioscoop worden gebruikt. In de Hortus is op 31 oktober het fantasydrama The Secret Garden (De geheime tuin) van regisseur Agnieszka Holland te zien. En in het Rijksmuseum van Oudheden draaien de historische films Valhalla Rising met Mads Mikkelsen (2 november) en de komedie Monty Python and the Holy Grail, over koning Arthur (3 november).
Meer uit Binnenland
SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
16 uur geleden