
Leicester wint ook uitduel met Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Leicester City blijft de belangrijkste uitdager van koploper FC Liverpool. De landskampioen van 2016 vestigde in de gewonnen uitwedstrijd tegen Aston Villa (1-4) een clubrecord. Leicester won de achtste competitiewedstrijd op een rij.
Jamie Vardy vierde zijn vijftiende en zestiende competitietreffer. Kelechi Iheanacho en Jonny Evans maakten de overige doelpunten voor Leicester in Birmingham. Jack Grealish scoorde in blessuretijd van de eerste helft bij een achterstand van 2-0 voor Aston Villa, waarvoor Anwar El Ghazi de hele wedstrijd speelde.
Nummer twee Leicester heeft acht punten minder dan Liverpool, dat zaterdag eenvoudig won van Bournemouth (3-0). Manchester City staat derde. De kampioen verloor zaterdag van Manchester United (1-2) en heeft al 14 punten minder dan Liverpool.
Jetro Willems won met Newcastle United voor eigen publiek van Southampton (2-1). Federico Fernández maakte in de 87e minuut het beslissende doelpunt voor de thuisploeg. Sheffield United was met 2-1 te sterk voor Norwich City. Enda Stevens en George Baldock passeerden doelman Tim Krul namens de nummer acht van de Premier League.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge is door een ruime zege op AA Gent (4-1) in elk geval voor even koploper in de play-offs om de landstitel in België. De ploeg van coach Nicky Hayen komt door de zege op 46 punten. Union Sint-Gillis, dat 44 punten heeft, ontvangt zaterdagavond nog Racing Genk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft overeenstemming bereikt met FC Twente over de overname van aanvaller Sem Steijn. Dat meldt de Rotterdamse club op X. De 23-jarige Steijn, momenteel topscorer in de Eredivisie, tekent een contract tot de zomer van 2029 bij Feyenoord.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Internazionale moet het zaterdag in de wedstrijd tegen Hellas Verona doen zonder trainer Simone Inzaghi en zonder Hakan Calhanoglu. De coach en de voetballer hebben een wedstrijd schorsing gekregen vanwege contact met bepaalde supportersgroepen. Dat heeft de Italiaanse voetbalbond FIGC bekendgemaakt.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Julen Lopetegui is de nieuwe bondscoach van Qatar. De 56-jarige Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Luis García, meldt de Qatarese voetbalbond. Hij heeft een contract tot en met 2027 getekend.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf 1 juni niet meer uitkomen in het Engelse vrouwenvoetbal. Dat heeft voetbalbond FA besloten na een uitspraak van het Britse hooggerechtshof vorige maand. Die oordeelde dat voor de definitie "vrouw" het geboortegeslacht doorslaggevend is.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente moet het de rest van dit seizoen doen zonder aanvaller Sam Lammers. De 28-jarige spits is geopereerd aan een schouder en "richt zich op de start van de nieuwe competitie", meldt de nummer 5 van de Eredivisie. Lammers kwam bijna twee maanden geleden voor het laatst in actie.
8 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi is met Inter Miami uitgeschakeld in de halve finales van de CONCACAF Champions Cup. Verdediger Jordi Alba bracht tegen Vancouver Whitecaps met de 1-0 in de negende minuut nog wel spanning terug in het tweeluik, na de eerdere 2-0-nederlaag. In de tweede helft ging Vancouver Whitecaps er ook in het uitduel met de zege vandoor: 1-3.
10 uur geleden