Leicester houdt zicht op Champions League na zege op Sheffield
LEICESTER (ANP) - Leicester City heeft deelname aan de Champions League nog steeds in eigen hand. Het elftal van trainer Brendan Rodgers versloeg donderdag Sheffield United met 2-0.
Leicester blijft door de zege op de vierde plaats staan, met één punt achterstand op nummer drie Chelsea. Manchester United kan later op donderdag, bij winst op Crystal Palace, weer naast Leicester komen. Engeland heeft vier startbewijzen voor de groepsfase van de Champions League.
De Spaanse aanvaller Ayoze Pérez bracht Leicester na een half uur spelen op voorsprong. In de slotfase van de tweede helft verdubbelde invaller Demarai Gray de voorsprong. De Nederlander Richairo Zivkovic bleef op de reservebank bij Sheffield, dat op de achtste plaats staat. Dat is aan het einde van het seizoen niet genoeg voor deelname aan Europees voetbal.
Onderin de Premier League verspeelde Aston Villa, met oud-Ajacied Anwar El Ghazi als invaller, een voorsprong tegen Everton: 1-1. Degradatie voor de club uit Birmingham, die de negentiende positie inneemt, is daarmee weer een stap dichterbij gekomen. De nummers 18, 19 en 20 degraderen in Engeland. Na donderdag staan nog twee speelronden op het programma.
Leeds United won een niveau lager met 1-0 van Barnsley, verstevigde daarmee de koppositie, en is hard op de weg terug naar de Premier League.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
6 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
18 uur geleden