Leicester houdt zicht op Champions League na zege op Sheffield
LEICESTER (ANP) - Leicester City heeft deelname aan de Champions League nog steeds in eigen hand. Het elftal van trainer Brendan Rodgers versloeg donderdag Sheffield United met 2-0.
Leicester blijft door de zege op de vierde plaats staan, met één punt achterstand op nummer drie Chelsea. Manchester United kan later op donderdag, bij winst op Crystal Palace, weer naast Leicester komen. Engeland heeft vier startbewijzen voor de groepsfase van de Champions League.
De Spaanse aanvaller Ayoze Pérez bracht Leicester na een half uur spelen op voorsprong. In de slotfase van de tweede helft verdubbelde invaller Demarai Gray de voorsprong. De Nederlander Richairo Zivkovic bleef op de reservebank bij Sheffield, dat op de achtste plaats staat. Dat is aan het einde van het seizoen niet genoeg voor deelname aan Europees voetbal.
Onderin de Premier League verspeelde Aston Villa, met oud-Ajacied Anwar El Ghazi als invaller, een voorsprong tegen Everton: 1-1. Degradatie voor de club uit Birmingham, die de negentiende positie inneemt, is daarmee weer een stap dichterbij gekomen. De nummers 18, 19 en 20 degraderen in Engeland. Na donderdag staan nog twee speelronden op het programma.
Leeds United won een niveau lager met 1-0 van Barnsley, verstevigde daarmee de koppositie, en is hard op de weg terug naar de Premier League.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
56 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
4 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
6 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
11 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
12 uur geleden