Leicester houdt zicht op Champions League na zege op Sheffield
LEICESTER (ANP) - Leicester City heeft deelname aan de Champions League nog steeds in eigen hand. Het elftal van trainer Brendan Rodgers versloeg donderdag Sheffield United met 2-0.
Leicester blijft door de zege op de vierde plaats staan, met één punt achterstand op nummer drie Chelsea. Manchester United kan later op donderdag, bij winst op Crystal Palace, weer naast Leicester komen. Engeland heeft vier startbewijzen voor de groepsfase van de Champions League.
De Spaanse aanvaller Ayoze Pérez bracht Leicester na een half uur spelen op voorsprong. In de slotfase van de tweede helft verdubbelde invaller Demarai Gray de voorsprong. De Nederlander Richairo Zivkovic bleef op de reservebank bij Sheffield, dat op de achtste plaats staat. Dat is aan het einde van het seizoen niet genoeg voor deelname aan Europees voetbal.
Onderin de Premier League verspeelde Aston Villa, met oud-Ajacied Anwar El Ghazi als invaller, een voorsprong tegen Everton: 1-1. Degradatie voor de club uit Birmingham, die de negentiende positie inneemt, is daarmee weer een stap dichterbij gekomen. De nummers 18, 19 en 20 degraderen in Engeland. Na donderdag staan nog twee speelronden op het programma.
Leeds United won een niveau lager met 1-0 van Barnsley, verstevigde daarmee de koppositie, en is hard op de weg terug naar de Premier League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
10 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
15 uur geleden