Leicester houdt zicht op Champions League na zege op Sheffield
LEICESTER (ANP) - Leicester City heeft deelname aan de Champions League nog steeds in eigen hand. Het elftal van trainer Brendan Rodgers versloeg donderdag Sheffield United met 2-0.
Leicester blijft door de zege op de vierde plaats staan, met één punt achterstand op nummer drie Chelsea. Manchester United kan later op donderdag, bij winst op Crystal Palace, weer naast Leicester komen. Engeland heeft vier startbewijzen voor de groepsfase van de Champions League.
De Spaanse aanvaller Ayoze Pérez bracht Leicester na een half uur spelen op voorsprong. In de slotfase van de tweede helft verdubbelde invaller Demarai Gray de voorsprong. De Nederlander Richairo Zivkovic bleef op de reservebank bij Sheffield, dat op de achtste plaats staat. Dat is aan het einde van het seizoen niet genoeg voor deelname aan Europees voetbal.
Onderin de Premier League verspeelde Aston Villa, met oud-Ajacied Anwar El Ghazi als invaller, een voorsprong tegen Everton: 1-1. Degradatie voor de club uit Birmingham, die de negentiende positie inneemt, is daarmee weer een stap dichterbij gekomen. De nummers 18, 19 en 20 degraderen in Engeland. Na donderdag staan nog twee speelronden op het programma.
Leeds United won een niveau lager met 1-0 van Barnsley, verstevigde daarmee de koppositie, en is hard op de weg terug naar de Premier League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
5 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
8 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
9 uur geleden