Leicester en United winnen in race om deelname Champions League
MANCHESTER (ANP) - Leicester City en Manchester United hebben een belangrijke zege geboekt in de strijd om deelname aan de nieuwe editie van de Champions League. Het derde geklasseerde Leicester City klopte Crystal Palace (3-0). United klom naar een voorlopige vierde positie met een zege op Bournemouth: 5-2.
Chelsea kan United zaterdagavond weer passeren als het Watford verslaat. De beste vier ploegen van de Premier League mogen volgend seizoen aan de Champions League deelnemen. De nummer 5 wellicht ook, omdat de UEFA het als tweede geklasseerde Manchester City voor twee jaar wil uitsluiten van Europees voetbal, vanwege schending van financiële regels. City vecht die straf aan bij het sporttribunaal CAS en krijgt volgende maand uitsluitsel.
Meer uit Voetbal
RIGA (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli zag zijn ploeg in de Europa League tegen het Letse Riga FS een totaal onverwachte 1-0-nederlaag lijden. De Italiaan sprak na afloop over een moeilijke avond. "We deden er alles aan, maar het viel niet mee kansen te creëren, al zijn die er wel geweest", vertelde hij bij Ziggo Sport.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Ajax-aanvoerder Jordan Henderson sprak van een frustrerende avond voor zijn ploeg in Letland. Ajax verloor in de Europa League met 1-0 van het nietige Riga FS en mist daardoor de kans op rechtstreekse plaatsing voor de achtste finales. "Frustrerend, teleurstellend, het is nooit fijn om te verliezen. Het was een zware avond", sprak de Engelsman voor de camera van Ziggo Sport.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Ajax heeft zichzelf in Letland geblameerd door met 1-0 te verliezen van Riga FS. De Amsterdammers creëerden amper kansen, terwijl de thuisploeg bij een spaarzame uitval in de 78e minuut via de Fin Adam Markhiev het duel besliste.
3 uur geledenMALMÖ (ANP) - FC Twente-trainer Joseph Oosting noemde het rijtje tegenstanders op waarmee zijn ploeg dit seizoen te maken kreeg, waaronder clubs als Manchester United, Lazio en Fenerbahçe. "Dan is het toch fijn dat je tot op het laatst meedoet om te overleven in Europa", sprak Oosting bij Ziggo Sport na de zege in Zweden tegen Malmö FF (2-3).
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens vindt niet dat Wouter Goes met zijn gedrag op het veld te ver gaat. De 20-jarige verdediger vocht in de thuiswedstrijd tegen AS Roma (1-0) in de Europa League voor rust verbeten duels uit met spits Artem Dovbyk en ook kreeg hij de routiniers Mats Hummels, Paulo Dybala en Leandro Paredes boos. Hummels weigerde na afloop zelfs zijn shirt met Goes te ruilen. Later deed hij dat in de kleedkamer alsnog.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap legt ruim honderd supporters een stadionverbod op van twee maanden. Dat meldt de club uit Doetinchem op zijn website. De bewuste fans staken bij een sfeeractie voor de wedstrijd tegen SC Cambuur op 13 december vuurwerk af. Het afsteken van de fakkels zorgde voor een enorme rookontwikkeling en leidde ertoe dat er een minuut of tien geen zicht was op het veld.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Claudio Ranieri kon moeilijk leven met de eerste nederlaag van AS Roma in het nieuwe jaar. De ervaren coach vond zijn elftal in de uitwedstrijd tegen AZ in de Europa League na rust beter, maar zag de thuisploeg in de slotfase het verschil maken: 1-0.
4 uur geleden