Leicester City nadert koppositie in Premier League
LONDEN (ANP) - Leicester City heeft in de Premier League optimaal geprofiteerd van de halve misstappen van de concurrenten Tottenham Hotspur en Liverpool. De ploeg van coach Brendan Rodgers versloeg op eigen veld Brighton & Hove Albion met 3-0. Bij de rust was de eindstand al bereikt. James Maddison (twee) en Jamie Vardy kwamen in de eerste helft tot scoren. Vardy bracht tevens twee assists op zijn naam.
Joël Veltman speelde bij Brighton de gehele wedstrijd. Ploeggenoot Davy Pröpper bleef op de bank.
Tottenham (1-1 bij Crystal Palace) en Liverpool (1-1 bij Fulham) leiden nog wel met 25 punten. Leicester klom naar de derde plek dankzij de nederlaag van Chelsea bij Everton (1-0) en moet nu nog 1 punt goedmaken op de twee rivalen.
Wangedrag
Erik Pieters bleef bij degradatiekandidaat Burnley in de gewonnen uitwedstrijd tegen Arsenal (0-1) op de bank. Bij de sukkelende thuisclub kreeg Granit Xhaka de rode kaart wegens wangedrag. Het doelpunt in de 73e minuut kwam op naam van aanvaller Pierre-Emerick Aubameyang, die de bal in eigen doel werkte.
Voor Arsenal was het de derde nederlaag op een rij in de competitie. Met slechts 1 punt uit de laatste vijf duels staat coach Mikel Arteta onder toenemende druk bij de huidige nummer 15 van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
8 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
11 uur geleden