Leicester City nadert koppositie in Premier League
LONDEN (ANP) - Leicester City heeft in de Premier League optimaal geprofiteerd van de halve misstappen van de concurrenten Tottenham Hotspur en Liverpool. De ploeg van coach Brendan Rodgers versloeg op eigen veld Brighton & Hove Albion met 3-0. Bij de rust was de eindstand al bereikt. James Maddison (twee) en Jamie Vardy kwamen in de eerste helft tot scoren. Vardy bracht tevens twee assists op zijn naam.
Joël Veltman speelde bij Brighton de gehele wedstrijd. Ploeggenoot Davy Pröpper bleef op de bank.
Tottenham (1-1 bij Crystal Palace) en Liverpool (1-1 bij Fulham) leiden nog wel met 25 punten. Leicester klom naar de derde plek dankzij de nederlaag van Chelsea bij Everton (1-0) en moet nu nog 1 punt goedmaken op de twee rivalen.
Wangedrag
Erik Pieters bleef bij degradatiekandidaat Burnley in de gewonnen uitwedstrijd tegen Arsenal (0-1) op de bank. Bij de sukkelende thuisclub kreeg Granit Xhaka de rode kaart wegens wangedrag. Het doelpunt in de 73e minuut kwam op naam van aanvaller Pierre-Emerick Aubameyang, die de bal in eigen doel werkte.
Voor Arsenal was het de derde nederlaag op een rij in de competitie. Met slechts 1 punt uit de laatste vijf duels staat coach Mikel Arteta onder toenemende druk bij de huidige nummer 15 van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
9 uur geleden