LEGO versterkt positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant
BILLUND (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - LEGO heeft vorig jaar marktaandeel veroverd op zijn grootste concurrenten. De Deense speelgoedmaker verstevigde daarmee zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant.
De omzet van LEGO steeg vorig jaar met 13 procent naar een recordhoogte van 74,3 miljard Deense kroon, omgerekend bijna 10 miljard euro. Dat kwam door een grote vraag naar de kleurrijke speelgoedblokjes in Noord- en Zuid-Amerika, Europa en het Midden-Oosten. De nettowinst steeg met 5 procent tot 13,8 miljard kroon, eveneens een record.
Concurrenten Mattel, van merken als Barbie en Fisher-Price, en Hasbro, het bedrijf achter onder meer Play-Doh, zagen hun omzet vorig jaar juist dalen.
Importheffingen VS
Topman Niels Christiansen van LEGO lijkt zich weinig zorgen te maken over de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump over importheffingen. Die bezorgen hem "geen slapeloze nachten", zei hij. "Op dit moment zijn er geen heffingen. Als die er zouden komen en we zouden denken dat ze van meer permanente aard zijn, dan denk ik dat we ook manieren zullen vinden om daarmee om te gaan."
Het bedrijf profiteerde van LEGO Star Wars-producten, een Harry Potter-lijn en van samenwerkingen zoals met het populaire videospel Fortnite. LEGO heeft de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in het uitbreiden van zijn aanbod. Ook bouwt het concern nieuwe fabrieken, zoals een in Virginia in de Verenigde Staten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriële branches sprake van groei.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
11 uur geleden