Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LEGO steekt ruim 1 miljard dollar in eerste steentjesfabriek VS

LEGO steekt ruim 1 miljard dollar in eerste steentjesfabriek VS

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Speelgoedfabrikant LEGO investeert meer dan 1 miljard dollar (959 miljoen euro) in zijn eerste steentjesfabriek in de Verenigde Staten. De Deense maker van de befaamde bouwblokjes wil met de fabriek zijn toeleveringsketen verkorten. Daarbij merkt het bedrijf een grote vraag naar de plastic bouwstenen. De VS is een van de grootste markten voor LEGO.

De fabriek van 160.000 vierkante meter moet in de tweede helft van 2025 operationeel zijn. De productielocatie moet werk bieden aan zeker 1760 mensen. De Amerikaanse markt wordt momenteel bevoorraad vanuit een fabriek in Mexico. De fabriek in Virginia wordt de tweede fabriek van het Deense bedrijf in Noord-Amerika en de zevende wereldwijd. Het bedrijf kondigde vorig jaar nog aan een nieuwe fabriek in Vietnam te bouwen.

De investering is in overeenstemming met de strategie van het bedrijf om de productie dicht bij de belangrijkste markten te plaatsen. Die strategie is zeker op dit moment voordelig nu winkelbedrijven wereldwijd kampen met problemen in de bevoorrading.

CO2-neutraal

Volgens LEGO zal de fabriek CO2-neutraal zijn. De fabriek draait op hernieuwbare energie, die wordt geproduceerd in een zonnepark op het terrein, aldus het bedrijf. LEGO beloofde eerder om tegen het einde van dit decennium plastic blokjes op oliebasis te vervangen door blokjes gemaakt van duurzame materialen.

Het bedrijf heeft nu ongeveer 2600 mensen in dienst in de Verenigde Staten, waar het honderd winkels exploiteert. LEGO produceert jaarlijks ongeveer 100 miljard blokjes en heeft wereldwijd zo'n 24.000 mensen in dienst.

Meer uit Financieel

AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

1 uur geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

1 uur geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

2 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

4 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

4 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

5 uur geleden
Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

5 uur geleden