Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LEGO steekt ruim 1 miljard dollar in eerste steentjesfabriek VS

LEGO steekt ruim 1 miljard dollar in eerste steentjesfabriek VS

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Speelgoedfabrikant LEGO investeert meer dan 1 miljard dollar (959 miljoen euro) in zijn eerste steentjesfabriek in de Verenigde Staten. De Deense maker van de befaamde bouwblokjes wil met de fabriek zijn toeleveringsketen verkorten. Daarbij merkt het bedrijf een grote vraag naar de plastic bouwstenen. De VS is een van de grootste markten voor LEGO.

De fabriek van 160.000 vierkante meter moet in de tweede helft van 2025 operationeel zijn. De productielocatie moet werk bieden aan zeker 1760 mensen. De Amerikaanse markt wordt momenteel bevoorraad vanuit een fabriek in Mexico. De fabriek in Virginia wordt de tweede fabriek van het Deense bedrijf in Noord-Amerika en de zevende wereldwijd. Het bedrijf kondigde vorig jaar nog aan een nieuwe fabriek in Vietnam te bouwen.

De investering is in overeenstemming met de strategie van het bedrijf om de productie dicht bij de belangrijkste markten te plaatsen. Die strategie is zeker op dit moment voordelig nu winkelbedrijven wereldwijd kampen met problemen in de bevoorrading.

CO2-neutraal

Volgens LEGO zal de fabriek CO2-neutraal zijn. De fabriek draait op hernieuwbare energie, die wordt geproduceerd in een zonnepark op het terrein, aldus het bedrijf. LEGO beloofde eerder om tegen het einde van dit decennium plastic blokjes op oliebasis te vervangen door blokjes gemaakt van duurzame materialen.

Het bedrijf heeft nu ongeveer 2600 mensen in dienst in de Verenigde Staten, waar het honderd winkels exploiteert. LEGO produceert jaarlijks ongeveer 100 miljard blokjes en heeft wereldwijd zo'n 24.000 mensen in dienst.

Meer uit Financieel

Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

10 uur geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

1 dag geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 dag geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

1 dag geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 dag geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden