Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lego sloot 2019 af met een recordomzet

Lego sloot 2019 af met een recordomzet

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - Lego boekte vorig jaar een recordomzet. Dat maakte Thomas Kirk Kristiansen, de kersverse bestuursvoorzitter van Lego en achterkleinzoon van de oprichter Ole Kirk Christiansen, woensdag bekend.

De omzet van Lego steeg met 6 procent naar omgerekend 5,2 miljard euro. Europa's grootste speelgoedmaker zag de winst met 3 procent toenemen tot 1,1 miljard euro. De groei is te danken aan hogere verkoopcijfers in West-Europa en Noord- en Zuid-Amerika. In China was sprake van een "sterke groei" van meer dan 10 procent.

Lego verwacht dat de groei dit jaar wereldwijd niet boven de 10 procent uitkomt. China is voor Lego de voornaamste groeimarkt. Het bedrijf heeft in het land 140 winkels en is van plan het winkelbestand dit jaar met nog eens tachtig filialen uit te breiden. Over de gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus deed Lego geen mededelingen.

Thomas Kirk Kristiansen is de opvolger van Jorgen Vig Knudstrop, waardoor nu weer een familielid van de oprichters formeel aan het roer staat van de onderneming. Kudstrop hielp het bedrijf vanaf 2010 aan stormachtige groei na tegenvallende jaren. Ook werd Lego onder zijn leiding het meest winstgevende speelgoedmerk ter wereld.

Meer uit Financieel

Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

40 minuten geleden
Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.

1 uur geleden
Krant: Microsoft trekt zich terug als klant van Brits datacenter

LOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.

3 uur geleden
Lange rijen op Schiphol door storing elektrische paspoortcontrole

SCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.

4 uur geleden
Aantal Europese landen sluit vrijhandelsakkoord met Vietnam

HANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).

4 uur geleden
Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

1 dag geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

1 dag geleden