Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lego sloot 2019 af met een recordomzet

Lego sloot 2019 af met een recordomzet

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - Lego boekte vorig jaar een recordomzet. Dat maakte Thomas Kirk Kristiansen, de kersverse bestuursvoorzitter van Lego en achterkleinzoon van de oprichter Ole Kirk Christiansen, woensdag bekend.

De omzet van Lego steeg met 6 procent naar omgerekend 5,2 miljard euro. Europa's grootste speelgoedmaker zag de winst met 3 procent toenemen tot 1,1 miljard euro. De groei is te danken aan hogere verkoopcijfers in West-Europa en Noord- en Zuid-Amerika. In China was sprake van een "sterke groei" van meer dan 10 procent.

Lego verwacht dat de groei dit jaar wereldwijd niet boven de 10 procent uitkomt. China is voor Lego de voornaamste groeimarkt. Het bedrijf heeft in het land 140 winkels en is van plan het winkelbestand dit jaar met nog eens tachtig filialen uit te breiden. Over de gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus deed Lego geen mededelingen.

Thomas Kirk Kristiansen is de opvolger van Jorgen Vig Knudstrop, waardoor nu weer een familielid van de oprichters formeel aan het roer staat van de onderneming. Kudstrop hielp het bedrijf vanaf 2010 aan stormachtige groei na tegenvallende jaren. Ook werd Lego onder zijn leiding het meest winstgevende speelgoedmerk ter wereld.

Meer uit Financieel

Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

6 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

6 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

8 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

8 uur geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

8 uur geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

10 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

10 uur geleden