Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lego sloot 2019 af met een recordomzet

Lego sloot 2019 af met een recordomzet

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - Lego boekte vorig jaar een recordomzet. Dat maakte Thomas Kirk Kristiansen, de kersverse bestuursvoorzitter van Lego en achterkleinzoon van de oprichter Ole Kirk Christiansen, woensdag bekend.

De omzet van Lego steeg met 6 procent naar omgerekend 5,2 miljard euro. Europa's grootste speelgoedmaker zag de winst met 3 procent toenemen tot 1,1 miljard euro. De groei is te danken aan hogere verkoopcijfers in West-Europa en Noord- en Zuid-Amerika. In China was sprake van een "sterke groei" van meer dan 10 procent.

Lego verwacht dat de groei dit jaar wereldwijd niet boven de 10 procent uitkomt. China is voor Lego de voornaamste groeimarkt. Het bedrijf heeft in het land 140 winkels en is van plan het winkelbestand dit jaar met nog eens tachtig filialen uit te breiden. Over de gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus deed Lego geen mededelingen.

Thomas Kirk Kristiansen is de opvolger van Jorgen Vig Knudstrop, waardoor nu weer een familielid van de oprichters formeel aan het roer staat van de onderneming. Kudstrop hielp het bedrijf vanaf 2010 aan stormachtige groei na tegenvallende jaren. Ook werd Lego onder zijn leiding het meest winstgevende speelgoedmerk ter wereld.

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

9 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

11 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

13 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

14 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

16 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

1 dag geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

1 dag geleden