Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LEGO profiteert opnieuw van coronapandemie

LEGO profiteert opnieuw van coronapandemie

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar ruim een kwart meer verkocht aan kleurige bouwblokjes en aanverwante producten. Dat kwam volgens de Deense speelgoedmaker door de coronapandemie, waarin mensen door lockdowns meer thuis waren en meer LEGO kochten, en het uitkomen van nieuwe modellen om te bouwen.

De best verkopende producten van het afgelopen jaar waren onder meer de LEGO City-series, met daarin bijvoorbeeld brandweer- en politievoertuigen. Ook thema-LEGO verkocht goed, zoals dozen van Harry Potter en Star Wars.

LEGO profiteerde van de investeringen in het ontwikkelen van nieuwe producten, zei het bedrijf in een toelichting op de jaarcijfers. Zo ontwikkelde LEGO ook nieuwe producten waaraan ook digitale elementen werden toegevoegd. De verschuiving naar onlineverkopen zette afgelopen jaar eveneens door, aldus het bedrijf.

De omzet steeg in 2021 uiteindelijk met 27 procent naar 53,3 miljard Deense kronen (omgerekend bijna 7,2 miljard euro), een record volgens het bedrijf. De nettowinst kwam uit op 13,3 miljard kronen (omgerekend bijna 1,8 miljard euro). Een jaar eerder was dat nog bijna 10 miljard kronen.

Meer uit Financieel

Kioxia en Sandisk investeren miljarden in productie geheugenchips

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Kioxia en Sandisk zijn van plan meer dan 5 biljoen yen (ongeveer 27 miljard euro) te investeren in de uitbreiding van de productiecapaciteit in Japan. Het Japanse Kioxia en zijn Amerikaanse productiepartner Sandisk willen daarmee de productie van geheugenchips, een belangrijk onderdeel voor AI-datacenters, flink opschroeven.

31 minuten geleden
Minister: Duitse datacenters onder druk door groeiende vraag AI

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De sterk stijgende vraag naar kunstmatige intelligentie zet datacenters in Duitsland onder druk. Dat heeft de Duitse minister voor Digitale Zaken donderdag gezegd.

44 minuten geleden
VS onderzoeken mogelijke chipsmokkel via dochter Kuehne+Nagel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse overheid onderzoekt het in Singapore gevestigde logistiekbedrijf Apex Logistics vanwege mogelijke betrokkenheid bij het smokkelen van halfgeleiders naar China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De VS hebben sinds 2022 handelsbeperkingen ingevoerd voor de modernste chips van Nvidia, maar autoriteiten kijken nu of ze via het dochterbedrijf van Kuehne+Nagel toch China zijn binnengekomen.

45 minuten geleden
Politico: VS overwegen nieuwe ronde heffingen op halfgeleiders

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump overweegt een nieuwe ronde van vergaande importheffingen op halfgeleiders, meldt nieuwssite Politico op basis van acht bronnen die bekend zijn met de kwestie. De Amerikaanse techsector waarschuwt juist dat dit de AI-ambities van de Verenigde Staten schaadt.

59 minuten geleden
Topvrouw AH, Etos en Gall & Gall wordt baas Ahold Delhaize Europa

ZAANDAM (ANP) - Margaret Versteden-Van Duijn, de topvrouw van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall, wordt de nieuwe baas van de divisie Ahold Delhaize Europa & Indonesië. De raad van commissarissen van moederconcern Ahold Delhaize heeft haar voorgedragen om die functie per 1 oktober de functie op zich te nemen.

2 uur geleden
ILT dreigt easyJet met dwangsom om gebruik hulpmotor Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft easyJet gedreigd een dwangsom op te leggen, omdat de luchtvaartmaatschappij op Schiphol opnieuw ongeoorloofd gebruik heeft gemaakt van de vervuilende hulpmotor. De hulpmotor draait op kerosine en zorgt voor geluidsoverlast en uitstoot van schadelijke stoffen, terwijl er volgens de ILT schonere alternatieven beschikbaar waren.

2 uur geleden
Diesel bijna 4 cent goedkoper aan de pomp door dalende olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De dalende olieprijzen zijn donderdag duidelijk merkbaar aan de Nederlandse pomp. Vooral diesel werd een stuk goedkoper, met bijna 4 cent.

3 uur geleden