LEGO-poppetjes sieren 75e editie kinderpostzegels
LEIDEN (ANP) - Op de kinderpostzegels die komend najaar worden verkocht staan LEGO-poppetjes, heeft de stichting Kinderpostzegels donderdag bekendgemaakt. Volgens de stichting is de samenwerking met de LEGO Groep een hele logische, omdat beide organisaties zich inzetten voor de ontwikkeling van kinderen. "Samen bouwen we, letterlijk en figuurlijk, aan gelijke kansen voor kinderen", zegt directeur Sofie Vriends.
Het thema van de 75e editie van de kinderpostzegelactie is 'Laat ieder kind meedoen'. Van woensdag 27 september tot en met woensdag 4 oktober gaan naar verwachting 130.000 basisschoolleerlingen langs de deuren op de postzegels te verkopen. Het geld dat tijdens de actieweek wordt opgehaald, gaat naar kinderen die hulp nodig hebben.
"We zien dat steeds meer kinderen vastlopen en niet dezelfde kansen krijgen om zich optimaal te ontwikkelen", licht Vriends toe. "En heel veel kinderen voelen zich regelmatig eenzaam. Ze komen onvoldoende aan leren toe en zitten in een isolement, op school en daarbuiten. Wij geloven in de veerkracht van deze kinderen en doen er alles aan om hen die kansen wel te bieden. Voor hen is dit jaar de opbrengst van de kinderpostzegelactie bestemd."
Op de postzegels zijn LEGO-figuren te zien die samen spelen of elkaar helpen. "Iedereen doet mee, niemand staat aan de zijlijn", aldus de stichting Kinderpostzegels. Vorig jaar bracht de kinderpostzegelactie meer dan 9 miljoen euro op.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
13 uur geleden