Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lego-miljardairs investeren in firma die plastic omzet in energie

Lego-miljardairs investeren in firma die plastic omzet in energie

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - De miljardairs achter Lego investeren miljoenen in een bedrijf dat plastic omzet in energie. Via het Lego-fonds Kirkbi wordt 250 miljoen Noorse kroon (ruim 23 miljoen euro) betaald voor een belang van 11 procent in Quantafuel, dat afval omzet in synthetische brandstof.

Het Noorse Quantafuel werd opgericht in 2014. Het bedrijf maakt gebruik van katalytische systemen om alle soorten plastic om te zetten in milieuvriendelijke brandstof en chemicaliën. De Noren werken onder meer samen met chemiereus BASF en zijn van plan verschillende fabrieken te openen in heel Europa.

Volgens Lau Schleicher, hoofd van de investeringstak van Kirkbi, blijkt de ontwikkeling van de chemische recyclingtechnologie voor kunststoffen nog altijd een grote uitdaging te zijn. De benadering van Quantafuel is volgens hem innovatief en schaalbaar, en heeft daarmee ook zakelijk potentie.

Kleinzoon

Kirkbi wordt voorgezeten door Kjeld Kirk Kristiansen, de kleinzoon van Lego's oprichter Ole Kirk Christiansen. Kristiansen is met een vermogen van omgerekend meer dan 4,5 miljard euro een van de rijkste mannen van Denemarken. In de afgelopen jaren heeft hij de controle over Kirkbi meer in handen gegeven van zijn drie kinderen.

Het fonds heeft eerder dit jaar een nieuwe strategie uitgestippeld. Die omvat onder meer extra investeringen in hernieuwbare energie.

Meer uit Financieel

Talloze beelden kindermisbruik in AI-trainingsdata Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.

39 minuten geleden
Amerikaans chemieconcern Dow schrapt 4500 banen

MIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.

45 minuten geleden
Recordjaar voor Zwitserse export naar VS, ondanks handelsruzie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland exporteerde in 2025 een recordhoeveelheid goederen naar de Verenigde Staten, zoals horloges, medische apparatuur, geneesmiddelen en Zwitserse kazen. Dit gebeurde ondanks de hoge importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op veel Zwitserse goederen had ingesteld.

1 uur geleden
Witwasonderzoek Deutsche Bank mogelijk gelinkt aan Abramovitsj

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.

3 uur geleden
Toyota verkoopt recordaantal auto's, vergroot voorsprong op VW

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.

3 uur geleden
Consumentenbond: veel reisaanbieders onduidelijk over annuleren

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.

3 uur geleden
EIB: recordbedrag van 100 miljard naar defensie en duurzaamheid

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft vorig jaar een recordbedrag van 100 miljard euro geïnvesteerd in onder meer defensie, groene projecten en digitale transitie, maakte de organisatie donderdag bekend.

3 uur geleden