Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lego-miljardairs investeren in firma die plastic omzet in energie

Lego-miljardairs investeren in firma die plastic omzet in energie

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - De miljardairs achter Lego investeren miljoenen in een bedrijf dat plastic omzet in energie. Via het Lego-fonds Kirkbi wordt 250 miljoen Noorse kroon (ruim 23 miljoen euro) betaald voor een belang van 11 procent in Quantafuel, dat afval omzet in synthetische brandstof.

Het Noorse Quantafuel werd opgericht in 2014. Het bedrijf maakt gebruik van katalytische systemen om alle soorten plastic om te zetten in milieuvriendelijke brandstof en chemicaliën. De Noren werken onder meer samen met chemiereus BASF en zijn van plan verschillende fabrieken te openen in heel Europa.

Volgens Lau Schleicher, hoofd van de investeringstak van Kirkbi, blijkt de ontwikkeling van de chemische recyclingtechnologie voor kunststoffen nog altijd een grote uitdaging te zijn. De benadering van Quantafuel is volgens hem innovatief en schaalbaar, en heeft daarmee ook zakelijk potentie.

Kleinzoon

Kirkbi wordt voorgezeten door Kjeld Kirk Kristiansen, de kleinzoon van Lego's oprichter Ole Kirk Christiansen. Kristiansen is met een vermogen van omgerekend meer dan 4,5 miljard euro een van de rijkste mannen van Denemarken. In de afgelopen jaren heeft hij de controle over Kirkbi meer in handen gegeven van zijn drie kinderen.

Het fonds heeft eerder dit jaar een nieuwe strategie uitgestippeld. Die omvat onder meer extra investeringen in hernieuwbare energie.

Meer uit Financieel

IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

31 minuten geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

2 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

3 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

5 uur geleden
ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

23 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

1 dag geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

1 dag geleden