Legestoelenprotest tegen gijzelingen Hamas bij VN-gebouw Genève
GENÈVE (ANP/RTR) - Betogers hebben 222 lege stoelen en kinderwagens bij het kantoor van de Verenigde Naties in Genève gezet uit protest tegen de situatie van de mensen die zijn gegijzeld door Hamas. Een van de organisatoren zegt dat de VN en het Rode Kruis moeten "doen wat gedaan moet worden om ze weer thuis te krijgen".
"We hebben 222 lege stoelen die overeenkomen met de 222 gijzelaars die door Hamas zijn ontvoerd uit hun bedden, uit hun huizen", aldus medeorganisator Michel Dreyfus. De stoelen staan volgens hem voor "drie maanden oude baby's, 80-jaar oude grootmoeders, hele families die zijn gekidnapt en nu verdwenen zijn in de handen van Hamas".
Het is niet bekend hoeveel gijzelaars er precies zijn. Israël sprak eerder donderdag van 224 mensen, van wie ongeveer de helft een buitenlands paspoort zou hebben. Vier mensen zouden zijn vrijgelaten. Een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas heeft gezegd dat zo'n vijftig gijzelaars zijn omgekomen.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.
10 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.
17 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.
58 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.
1 uur geleden