Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legestoelenprotest tegen gijzelingen Hamas bij VN-gebouw Genève

Legestoelenprotest tegen gijzelingen Hamas bij VN-gebouw Genève

GENÈVE (ANP/RTR) - Betogers hebben 222 lege stoelen en kinderwagens bij het kantoor van de Verenigde Naties in Genève gezet uit protest tegen de situatie van de mensen die zijn gegijzeld door Hamas. Een van de organisatoren zegt dat de VN en het Rode Kruis moeten "doen wat gedaan moet worden om ze weer thuis te krijgen".

"We hebben 222 lege stoelen die overeenkomen met de 222 gijzelaars die door Hamas zijn ontvoerd uit hun bedden, uit hun huizen", aldus medeorganisator Michel Dreyfus. De stoelen staan volgens hem voor "drie maanden oude baby's, 80-jaar oude grootmoeders, hele families die zijn gekidnapt en nu verdwenen zijn in de handen van Hamas".

Het is niet bekend hoeveel gijzelaars er precies zijn. Israël sprak eerder donderdag van 224 mensen, van wie ongeveer de helft een buitenlands paspoort zou hebben. Vier mensen zouden zijn vrijgelaten. Een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas heeft gezegd dat zo'n vijftig gijzelaars zijn omgekomen.

Meer uit Buitenland

Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

1 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

1 uur geleden
Iran moet zeestraat heropenen, eist 'Hormuz-coalitie'

LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.

6 uur geleden
Pam Bondi ontslagen als justitieminister VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.

7 uur geleden
VN-chef waarschuwt voor bredere oorlog met vergaande gevolgen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.

9 uur geleden
Iran: meer dan 7 miljoen mensen melden zich om land te verdedigen

TEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.

11 uur geleden
Prominente Iraanse mensenrechtenadvocaat gearresteerd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.

11 uur geleden