Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legestoelenprotest tegen gijzelingen Hamas bij VN-gebouw Genève

Legestoelenprotest tegen gijzelingen Hamas bij VN-gebouw Genève

GENÈVE (ANP/RTR) - Betogers hebben 222 lege stoelen en kinderwagens bij het kantoor van de Verenigde Naties in Genève gezet uit protest tegen de situatie van de mensen die zijn gegijzeld door Hamas. Een van de organisatoren zegt dat de VN en het Rode Kruis moeten "doen wat gedaan moet worden om ze weer thuis te krijgen".

"We hebben 222 lege stoelen die overeenkomen met de 222 gijzelaars die door Hamas zijn ontvoerd uit hun bedden, uit hun huizen", aldus medeorganisator Michel Dreyfus. De stoelen staan volgens hem voor "drie maanden oude baby's, 80-jaar oude grootmoeders, hele families die zijn gekidnapt en nu verdwenen zijn in de handen van Hamas".

Het is niet bekend hoeveel gijzelaars er precies zijn. Israël sprak eerder donderdag van 224 mensen, van wie ongeveer de helft een buitenlands paspoort zou hebben. Vier mensen zouden zijn vrijgelaten. Een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas heeft gezegd dat zo'n vijftig gijzelaars zijn omgekomen.

Meer uit Buitenland

Trump: voedselhulp pas hervat als shutdown voorbij is

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse voedselhulpprogramma voor minderbedeelden (SNAP) zal pas weer worden opgestart als de 'shutdown' voorbij is. Dat zegt president Donald Trump, die opnieuw naar de Democraten wijst als aanstichter van de politieke impasse in het land.

6 uur geleden
Noord-Korea zond afgelopen maanden 5000 militairen naar Rusland

SEOUL (ANP/RTR/DPA) - Noord-Korea heeft sinds september zo'n 5000 militairen naar Rusland gestuurd. Dat zegt een Zuid-Koreaanse parlementariër na een briefing van de inlichtingendiensten in dat land. Het gaat om zogenoemde constructiegenies, bouwspecialisten, die Rusland moeten helpen met de "wederopbouw van infrastructuur". Ook zouden er tekenen zijn dat Noord-Korea meer militairen opleidt en zich voorbereidt om meer militairen te sturen.

8 uur geleden
EU-buitenlandchef: uitbreiding EU is geopolitieke investering

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is een prioriteit voor de Europese Commissie en een "geopolitieke investering", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag. "De grootschalige invasie van Rusland in Oekraïne en de geopolitieke verschuivingen maken de argumenten voor uitbreiding overduidelijk." De Commissie wil echter geen concessies doen en biedt geen sluiproutes aan landen om toe te treden voordat aan alle eisen is voldaan, benadrukte Kallas op een persconferentie.

9 uur geleden
VN-milieubureau noemt opwarming boven 1,5 graad onvermijdelijk

NAIROBI (ANP) - Het is onvermijdelijk dat de gemiddelde opwarming van de aarde de 1,5 graad passeert. Daarmee is het meest ambitieuze streven uit het Klimaatakkoord van Parijs niet meer haalbaar. Veel klimaatwetenschappers kwamen al tot die conclusie, maar nu zegt ook het milieubureau van de VN (UNEP) het duidelijk in een rapport. Klimaatplannen van landen zijn een fractie beter geworden, maar ze kunnen niet voorkomen dat "op zijn minst tijdelijk" de 1,5 graad wordt overschreden.

9 uur geleden
Tyfoon eist tientallen levens op de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen zijn zeker veertig doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De krachtige storm zorgt voor hevige regenval en overstromingen, waardoor ongeveer 400.000 mensen ontheemd zijn geraakt.

9 uur geleden
Duitsland werkt aan 3 miljard meer hulp voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil de financiële hulp voor Oekraïne volgend jaar met 3 miljard euro verhogen, zeggen bronnen rond de regering. Tot dusver is voor 2026 8,5 miljard euro uitgetrokken, maar Oekraïne zit in grote geldnood.

9 uur geleden
Oekraïne moet hervormingen versnellen voor EU-lidmaatschap

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil Oekraïne helpen om de toetredingsonderhandelingen tot de EU voor eind 2028 af te ronden, maar dan moet Oekraïne het tempo van hervormingen opvoeren. Vooral wat betreft de rechtsstaat moet er nog veel worden aangepast om aan de EU-vereisten te voldoen. Dat staat in de jaarlijkse rapportage van de Europese Commissie over de voortgang van alle kandidaat-lidstaten die dinsdag is gepresenteerd.

10 uur geleden