Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legestoelenprotest tegen gijzelingen Hamas bij VN-gebouw Genève

Legestoelenprotest tegen gijzelingen Hamas bij VN-gebouw Genève

GENÈVE (ANP/RTR) - Betogers hebben 222 lege stoelen en kinderwagens bij het kantoor van de Verenigde Naties in Genève gezet uit protest tegen de situatie van de mensen die zijn gegijzeld door Hamas. Een van de organisatoren zegt dat de VN en het Rode Kruis moeten "doen wat gedaan moet worden om ze weer thuis te krijgen".

"We hebben 222 lege stoelen die overeenkomen met de 222 gijzelaars die door Hamas zijn ontvoerd uit hun bedden, uit hun huizen", aldus medeorganisator Michel Dreyfus. De stoelen staan volgens hem voor "drie maanden oude baby's, 80-jaar oude grootmoeders, hele families die zijn gekidnapt en nu verdwenen zijn in de handen van Hamas".

Het is niet bekend hoeveel gijzelaars er precies zijn. Israël sprak eerder donderdag van 224 mensen, van wie ongeveer de helft een buitenlands paspoort zou hebben. Vier mensen zouden zijn vrijgelaten. Een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas heeft gezegd dat zo'n vijftig gijzelaars zijn omgekomen.

Meer uit Buitenland

WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

3 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

5 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

6 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

10 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

14 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

15 uur geleden