Legerplaats Harskamp gaat open voor Oekraïense vluchtelingen
EDE (ANP) - Legerplaats Harskamp in het gelijknamige dorp in de gemeente Ede is beschikbaar voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Op de legerplaats is ruimte voor achthonderd mensen. Het is nog niet duidelijk wanneer de locatie precies gebruikt gaat worden, aldus de gemeente Ede.
Op legerplaats Harskamp werden vorig jaar achthonderd evacués uit Afghanistan opgevangen. Dat leidde in eerste instantie tot protest onder een groep Harskampers, maar na meer uitleg en goede afspraken verstomde dat. De laatste Afghaanse vluchtelingen verlieten Harskamp begin december vorig jaar.
De legerplaats is bij Defensie in gebruik als oefencentrum. Het is een zeer uitgestrekt terrein met veel paviljoens. De Afghaanse evacués werden vorig jaar in een uithoek van het terrein gehuisvest, zodat ze geen last zouden hebben van schietoefeningen die dagelijks op Harskamp plaatshebben.
Ede is "met enkele andere gemeenten" gevraagd ruimte te maken voor de mogelijke opvang van Oekraïeners, zegt de gemeente. "Ede staat daar vanzelfsprekend welwillend tegenover", aldus een woordvoerder. Defensie heeft ingestemd met het gebruik van de legerplaats. De Dorpsraad van Harskamp is op de hoogte gesteld. Zodra er meer duidelijk is, worden de inwoners nader geïnformeerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
7 uur geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
8 uur geleden