Legerleider Rusland: we hebben Oekraïense inval gestopt
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De hoogste Russische militair Valeri Gerasimov meldt dat een Oekraïense inval in de westelijke Russische regio Koersk is gestopt. Hij verklaarde dat Russische troepen doorgaan met het "vernietigen van de vijand" in gebieden bij de grens.
Rusland had eerder al geclaimd dat zeker 260 Oekraïense militairen en tientallen gepantserde voertuigen waren uitgeschakeld, waaronder ook zeven tanks. De autoriteiten in Koersk zeggen dat duizenden mensen op de vlucht zijn geslagen. Oekraïne heeft niet bevestigd dat het daadwerkelijk de grensregio is binnengevallen.
Russische militaire bloggers maakten melding van zware gevechten en stelden dat de Oekraïners 10 tot 15 kilometer konden oprukken in Rusland. Ze liepen volgens onbevestigde berichten een aantal kleine plaatsen onder de voet. Gerasimov zei tegen president Vladimir Poetin dat Oekraïne dinsdagochtend een duizendtal manschappen had ingezet voor de operatie.
Ook aan de Oekraïense kant van de grens zorgt de strijd voor onrust. De gouverneur van Soemy, dat grenst aan Koersk, kondigde de verplichte ontruiming aan van 23 plaatsen. Dat betekent dat zo'n 6000 mensen moeten vertrekken, onder wie ook zo'n 425 kinderen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".
11 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.
11 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.
14 uur geleden