Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legerleider Rusland: we hebben Oekraïense inval gestopt

Legerleider Rusland: we hebben Oekraïense inval gestopt

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De hoogste Russische militair Valeri Gerasimov meldt dat een Oekraïense inval in de westelijke Russische regio Koersk is gestopt. Hij verklaarde dat Russische troepen doorgaan met het "vernietigen van de vijand" in gebieden bij de grens.

Rusland had eerder al geclaimd dat zeker 260 Oekraïense militairen en tientallen gepantserde voertuigen waren uitgeschakeld, waaronder ook zeven tanks. De autoriteiten in Koersk zeggen dat duizenden mensen op de vlucht zijn geslagen. Oekraïne heeft niet bevestigd dat het daadwerkelijk de grensregio is binnengevallen.

Russische militaire bloggers maakten melding van zware gevechten en stelden dat de Oekraïners 10 tot 15 kilometer konden oprukken in Rusland. Ze liepen volgens onbevestigde berichten een aantal kleine plaatsen onder de voet. Gerasimov zei tegen president Vladimir Poetin dat Oekraïne dinsdagochtend een duizendtal manschappen had ingezet voor de operatie.

Ook aan de Oekraïense kant van de grens zorgt de strijd voor onrust. De gouverneur van Soemy, dat grenst aan Koersk, kondigde de verplichte ontruiming aan van 23 plaatsen. Dat betekent dat zo'n 6000 mensen moeten vertrekken, onder wie ook zo'n 425 kinderen.

Meer uit Buitenland

Nieuw vredesoverleg over Oekraïne in Berlijn begonnen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz heeft op zijn kantoor in Berlijn de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, diens veiligheidsadviseur Roestem Oemjerov, de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en diens begeleider Jared Kushner verwelkomd. Dat is van bronnen vernomen. De begroeting van de delegaties vormt de opmaat voor nieuw overleg over het Amerikaanse vredesplan dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het is de bedoeling dat maandag Europese bondgenoten aansluiten.

6 minuten geleden
Iran veroordeelt aanslag in Sydney

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de dodelijke aanval op een Joods evenement in het Australische Sydney veroordeeld. "Terreur en de moord op mensen, waar die ook worden gepleegd, zijn te verwerpen en te veroordelen", schrijft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

29 minuten geleden
Netanyahu hekelt Australische erkenning Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".

2 uur geleden
Afschuw bij wereldleiders over aanslag Bondi Beach

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldleiders hebben met afschuw gereageerd op de dodelijke aanslag op een Joodse chanoekaviering in Australië. Zo schreef de Franse president Emmanuel Macron op X dat Frankrijk "genadeloos zal blijven vechten tegen antisemitische haat".

2 uur geleden
Duitse buitenlandminister: daad van haat tegen alle Joden

BERLIJN (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op het Australische Bondi Beach is een "daad van haat tegen alle Joodse vrouwen en mannen wereldwijd op de eerste dag van Chanoeka". Dat schreef de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul op X.

3 uur geleden
Nog honderdduizenden Oekraïners zonder stroom

KYIV (ANP/DPA) - Honderdduizenden Oekraïense huishoudens zitten nog steeds zonder stroom na Russische aanvallen. De situatie blijft moeilijk, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.

3 uur geleden
Von der Leyen: walgelijke geweldsdaad tegen Joodse gemeenschap

BRUSSEL (ANP/AFP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "geschokt" door de dodelijke schietpartij in het Australische Bondi Beach. Op X sprak ze van een "walgelijke daad van geweld tegen de Joodse gemeenschap". Volgens de Australische politie gaat het om een terreuraanslag.

3 uur geleden