Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legerleider Rusland: we hebben Oekraïense inval gestopt

Legerleider Rusland: we hebben Oekraïense inval gestopt

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De hoogste Russische militair Valeri Gerasimov meldt dat een Oekraïense inval in de westelijke Russische regio Koersk is gestopt. Hij verklaarde dat Russische troepen doorgaan met het "vernietigen van de vijand" in gebieden bij de grens.

Rusland had eerder al geclaimd dat zeker 260 Oekraïense militairen en tientallen gepantserde voertuigen waren uitgeschakeld, waaronder ook zeven tanks. De autoriteiten in Koersk zeggen dat duizenden mensen op de vlucht zijn geslagen. Oekraïne heeft niet bevestigd dat het daadwerkelijk de grensregio is binnengevallen.

Russische militaire bloggers maakten melding van zware gevechten en stelden dat de Oekraïners 10 tot 15 kilometer konden oprukken in Rusland. Ze liepen volgens onbevestigde berichten een aantal kleine plaatsen onder de voet. Gerasimov zei tegen president Vladimir Poetin dat Oekraïne dinsdagochtend een duizendtal manschappen had ingezet voor de operatie.

Ook aan de Oekraïense kant van de grens zorgt de strijd voor onrust. De gouverneur van Soemy, dat grenst aan Koersk, kondigde de verplichte ontruiming aan van 23 plaatsen. Dat betekent dat zo'n 6000 mensen moeten vertrekken, onder wie ook zo'n 425 kinderen.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

10 minuten geleden
Witte Huis-woordvoerder: gesprekken met Iran gaan door

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.

20 minuten geleden
Britse politie start onderzoek naar Mandelson om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.

57 minuten geleden
Justitie houdt vast aan uitsluiting Le Pen bij verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.

1 uur geleden
Persbureau: VS schieten Iraanse drone neer nabij vliegdekschip

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.

2 uur geleden
NAVO begint voorbereidingen voor militaire missie Noordpool

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.

2 uur geleden
Celstraf voor twee Zweden na aanslag op ambassade Israël

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.

3 uur geleden