Legerleider Rusland: we hebben Oekraïense inval gestopt
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De hoogste Russische militair Valeri Gerasimov meldt dat een Oekraïense inval in de westelijke Russische regio Koersk is gestopt. Hij verklaarde dat Russische troepen doorgaan met het "vernietigen van de vijand" in gebieden bij de grens.
Rusland had eerder al geclaimd dat zeker 260 Oekraïense militairen en tientallen gepantserde voertuigen waren uitgeschakeld, waaronder ook zeven tanks. De autoriteiten in Koersk zeggen dat duizenden mensen op de vlucht zijn geslagen. Oekraïne heeft niet bevestigd dat het daadwerkelijk de grensregio is binnengevallen.
Russische militaire bloggers maakten melding van zware gevechten en stelden dat de Oekraïners 10 tot 15 kilometer konden oprukken in Rusland. Ze liepen volgens onbevestigde berichten een aantal kleine plaatsen onder de voet. Gerasimov zei tegen president Vladimir Poetin dat Oekraïne dinsdagochtend een duizendtal manschappen had ingezet voor de operatie.
Ook aan de Oekraïense kant van de grens zorgt de strijd voor onrust. De gouverneur van Soemy, dat grenst aan Koersk, kondigde de verplichte ontruiming aan van 23 plaatsen. Dat betekent dat zo'n 6000 mensen moeten vertrekken, onder wie ook zo'n 425 kinderen.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Een Afghaanse man is in Duitsland veroordeeld tot een levenslange celstraf omdat hij met een auto is ingereden op een vakbondsdemonstratie in München. Bij de aanval in februari vorig jaar kwamen een vrouw (37) en haar 2-jarige dochter om het leven. Tientallen anderen raakten gewond.
40 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Noord-Korea heeft donderdag minstens één ballistische korteafstandsraket afgevuurd richting de Japanse Zee, meldt het Zuid-Koreaanse leger. Het is nog niet duidelijk hoeveel raketten er zijn afgevuurd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - VN-experts roepen Iran op om te stoppen met de slechte behandeling van etnische minderheden. Sinds protesten die begonnen in december worden zij steeds vaker slachtoffer van willekeurige detentie, gedwongen verdwijning en marteling, aldus de experts. Het zou vooral gaan om de Koerdische en Beloetsji-minderheden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht 605 Oekraïense drones te hebben neergehaald. De drones werden onderschept in verschillende regio's en op het geannexeerde schiereiland de Krim.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Israëlische luchtaanval waarbij de Libanese journalist Amal Khalil werd gedood, lijkt een oorlogsmisdaad te zijn geweest, stelt Human Rights Watch (HRW). Ook Amnesty International vindt dat haar dood moet worden onderzocht als oorlogsmisdaad.
4 uur geledenDAKAR (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo is gestegen tot 3973, waaronder 1801 sterfgevallen, zo bleek woensdag uit overheidsgegevens.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een nieuwe klasse oorlogsschepen die volgens president Donald Trump de ruggengraat moet vormen voor de marine, gaat naar verwachting minstens 50 procent meer kosten dan eerdere schattingen, zo staat in een woensdag gepubliceerd overheidsrapport.
8 uur geleden