Legerleider Israël kondigt uitbreiding aanvallen op Gaza aan
TEL AVIV (ANP/DPA) - De stafchef van de Israëlische strijdkrachten Herzi Halevi heeft op bezoek in Gaza gezegd dat er meer aanvallen op de Gazastrook komen en "in andere gebieden". "We staan op het punt de militaire infrastructuur in het noorden van de Gazastrook te ontmantelen. En we gaan dan naar andere gebieden toe."
"De leiders van de militante Palestijnse organisatie Hamas moeten systematisch worden geëlimineerd en hun infrastructuur moet verwoest", aldus Halevi. Israël bestookt heel de smalle Gazastrook van circa 40 bij 8 kilometer, maar de grootste verwoestingen zijn aangericht in het noorden waar ook de hoofdstad Gaza ligt.
Er wonen rond de 2,3 miljoen mensen in de Gazastrook van wie er volgens de VN zeker 1,6 miljoen ontheemd zijn. Veel inwoners zijn van het noorden naar het zuiden gevlucht of gedreven onder druk van Israëlische beschietingen van onder meer woningen en infrastructuur.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
2 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
3 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
3 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
3 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
4 uur geleden