Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legerleider India omgekomen door helikoptercrash

Legerleider India omgekomen door helikoptercrash

MADRAS (ANP/AFP) - De hoogste officier van het Indiase leger is woensdag omgekomen door een helikoptercrash. De 63-jarige legerleider Bipin Rawat zat samen met een aantal andere hooggeplaatste officieren en zijn vrouw in een helikopter van Russische makelij, die verongelukte in de zuidelijke staat Tamil Nadu. Volgens de Indiase luchtmacht zijn dertien mensen om het leven gekomen, onder wie de vrouw van Rawat.

De Indiase luchtmacht is een groot onderzoek begonnen naar de oorzaak van de crash. Volgens Indiase media waren er veertien mensen aan boord. Op beelden is een brandend wrak van de helikopter te zien.

Rawat was sinds januari 2020 de eerste Chef Defensie van India. Daarvoor bekleedde hij ook al hoge rollen binnen het leger, zoals stafchef. Vanaf 2016 was hij feitelijk al de hoogstgeplaatste militair. Sinds 2020 is daar een nieuwe functie aan gekoppeld. Hij zat sinds 1978 in het leger in de eenheid van zijn vader. Rawat komt uit een militaire familie die meerdere generaals voortbracht.

Meer uit Buitenland

Meloni wil stem registreren tegen deepfakes en AI

ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).

33 minuten geleden
Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

1 uur geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

1 uur geleden
Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

2 uur geleden
Opnieuw een dag van protest op veel Franse onderwijsinstellingen

PARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.

3 uur geleden
Regeringsleger Jemen claimt controle over Bab al-Mandeb

DHUBAB (ANP/RTR) - Het Jemenitische regeringsleger zegt de controle over de zeestraat Bab al-Mandeb terug te hebben veroverd op de Houthi's, meldt Al Jazeera. Die groep nam het gebied rond die belangrijke vaarroute vorige maand in na een snelle opmars, maar het regeringsleger kondigde maandag een tegenoffensief aan.

3 uur geleden
Andrew Mountbatten-Windsor start rechtszaak tegen politie

LONDEN (ANP) - Andrew Mountbatten-Windsor is een rechtszaak gestart tegen Thames Valley Police. De voormalige prins wil de rechtmatigheid van de huiszoekingsbevelen die in februari tot zijn arrestatie leidden, laten onderzoeken, meldt persbureau Reuters maandag.

4 uur geleden