Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legerleider India omgekomen door helikoptercrash

Legerleider India omgekomen door helikoptercrash

MADRAS (ANP/AFP) - De hoogste officier van het Indiase leger is woensdag omgekomen door een helikoptercrash. De 63-jarige legerleider Bipin Rawat zat samen met een aantal andere hooggeplaatste officieren en zijn vrouw in een helikopter van Russische makelij, die verongelukte in de zuidelijke staat Tamil Nadu. Volgens de Indiase luchtmacht zijn dertien mensen om het leven gekomen, onder wie de vrouw van Rawat.

De Indiase luchtmacht is een groot onderzoek begonnen naar de oorzaak van de crash. Volgens Indiase media waren er veertien mensen aan boord. Op beelden is een brandend wrak van de helikopter te zien.

Rawat was sinds januari 2020 de eerste Chef Defensie van India. Daarvoor bekleedde hij ook al hoge rollen binnen het leger, zoals stafchef. Vanaf 2016 was hij feitelijk al de hoogstgeplaatste militair. Sinds 2020 is daar een nieuwe functie aan gekoppeld. Hij zat sinds 1978 in het leger in de eenheid van zijn vader. Rawat komt uit een militaire familie die meerdere generaals voortbracht.

Meer uit Buitenland

VN veroordelen uitspraken Ben-Gvir over doden Palestijnen

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben uitspraken van de extremistische Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir over het doden van Palestijnen veroordeeld. Eerder deden ook Frankrijk en Duitsland dat al. Een woordvoerder van de VN noemde de uitspraken afschuwelijk, schandalig, ontmenselijkend en gevaarlijk.

5 minuten geleden
Veroordeelde Franse oud-chirurg verdacht van meer kindermisbruik

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-chirurg Joël Le Scouarnec wordt verdacht van nog meer kindermisbruik. Hij kreeg vorig jaar twintig jaar gevangenisstraf voor de aanranding en verkrachting van 299 patiënten, vooral kinderen.

56 minuten geleden
Trump hint op ontmoeting na ontkenning contact door Noord-Korea

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt later dit jaar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un te ontmoeten. Eerder berichtten Amerikaanse media al over de wens daartoe van Trump, nadat de Verenigde Staten militaire oefeningen met Zuid-Korea plotseling flink terugschaalden.

2 uur geleden
Belgen en Duitsers terug naar huis na evacuatie brand Hoge Venen

LUIK (ANP/BELGA/AFP) - De laatste evacuatiebevelen vanwege de brand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen zijn opgeheven. Dat betekent dat in België zo'n honderd mensen naar huis mogen en net over de grens met Duitsland nog eens dertig anderen.

4 uur geleden
Frankrijk meldt oversterfte van 1243 personen na hittegolf juli

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van vorige maand 1243 meer personen overleden dan normaal. Juli was de warmste ooit gemeten in het land, met een gemiddelde temperatuur van 24,9 graden.

5 uur geleden
Noord-Korea niet onder de indruk van geste Trump

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De inkorting van gezamenlijke militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea laat Noord-Korea koud, zegt de invloedrijke zus van de leider van het land. De geste van de Amerikaanse president Donald Trump doet volgens Kim Yo-jong niets af aan de "vijandelijke" houding van de VS. Ze zegt ook niets te weten van contact tussen haar broer en Trump, waarop die laatste zinspeelde.

5 uur geleden
Israël zegt dood 5-jarige in Gaza te onderzoeken

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gezegd een intern onderzoek te hebben ingesteld naar de dood in de Gazastrook van de 5-jarige Hind Rajab begin 2024. Het is volgens het leger een juridische verplichting "uitzonderlijke incidenten tijdens gevechten te onderzoeken".

6 uur geleden