Legerleider India omgekomen door helikoptercrash
MADRAS (ANP/AFP) - De hoogste officier van het Indiase leger is woensdag omgekomen door een helikoptercrash. De 63-jarige legerleider Bipin Rawat zat samen met een aantal andere hooggeplaatste officieren en zijn vrouw in een helikopter van Russische makelij, die verongelukte in de zuidelijke staat Tamil Nadu. Volgens de Indiase luchtmacht zijn dertien mensen om het leven gekomen, onder wie de vrouw van Rawat.
De Indiase luchtmacht is een groot onderzoek begonnen naar de oorzaak van de crash. Volgens Indiase media waren er veertien mensen aan boord. Op beelden is een brandend wrak van de helikopter te zien.
Rawat was sinds januari 2020 de eerste Chef Defensie van India. Daarvoor bekleedde hij ook al hoge rollen binnen het leger, zoals stafchef. Vanaf 2016 was hij feitelijk al de hoogstgeplaatste militair. Sinds 2020 is daar een nieuwe functie aan gekoppeld. Hij zat sinds 1978 in het leger in de eenheid van zijn vader. Rawat komt uit een militaire familie die meerdere generaals voortbracht.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Sinds het staakt-het-vuren tussen Hamas en Israël vorig jaar oktober zijn meer dan duizend mensen om het leven gekomen door Israëlisch vuur, meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Bij de meest recente aanval werden minstens drie mensen gedood.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte noemt de keuze van Finland om het totaalverbod op kernwapens af te schaffen een "historische keuze". Dat zegt de NAVO-secretaris-generaal desgevraagd tegen journalisten in Brussel, waar de defensieministers van NAVO-lidstaten bijeen waren voor overleg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een hittegolf in meerdere Europese landen zorgt voor problemen. Zo zijn er in Frankrijk en Spanje tientallen treinen geannuleerd en worden lessen opgeschort. Duitsland zet zich schrap voor temperaturen tot 38 graden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wil de dialoog met Israël voortzetten en wil dat Israël dat ook doet, "vooral als er meningsverschillen zijn". Dat schrijft ze donderdag op X, waarin Kallas reageert op een bericht op hetzelfde medium van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar van eerder donderdag. Daarin schrijft hij alle banden met Kallas te verbreken.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Oekraïne heeft de grootste droneaanval op de regio Moskou in twee jaar tijd uitgevoerd, aldus de burgemeester van de hoofdstad, Sergej Sobjanin. De luchtverdediging sprak van meer dan 190 drones. Volgens de gouverneur van de regio, Andrej Vorobjov, zijn er zeker zeventien gewonden gevallen, onder wie twee kinderen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO moet haar kernwapens bij de tijd brengen, hebben de lidstaten afgesproken. Ook de planning en coördinatie moeten worden versterkt, staat in een verklaring van het nucleaire overlegorgaan van de alliantie.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt alle banden met EU-buitenlandchef Kaja Kallas te verbreken. In een bericht op X schrijft hij dat Kallas zich "al enige tijd geobsedeerd bezighoudt met Israël". Ook zou ze zich "overduidelijk oneerlijk" gedragen tegenover Israël.
5 uur geleden