Leger VS: zes kruisraketten van Houthi's vernietigd
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag zes kruisraketten van Houthi-rebellen in Jemen vernietigd. De raketten waren gereed om te worden afgevuurd op schepen in de Rode Zee en vormden een directe bedreiging, meldt de Amerikaanse legerleiding.
Eerder op de dag was al bekendgemaakt dat Amerikaanse marineschepen vrijdag in de buurt van de Jemenitische kust acht drones uit de lucht hebben geschoten. Ook werden vier drones op de grond vernietigd.
De Houthi's, die een groot deel van Jemen controleren, voeren sinds het begin van de oorlog tussen Israƫl en Hamas aanvallen uit op schepen op de Rode Zee en in de Golf van Aden. Aanvankelijk waren alleen schepen met een Israƫlische link doelwit. Maar sinds de Amerikanen en de Britten Houthi-doelen bombarderen, vallen de rebellen ook schepen uit de VS en het Verenigd Koninkrijk aan.
Meer uit Buitenland
CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
10 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
8 uur geleden