Leger VS zegt leider Islamitische Staat in Syrië gedood te hebben
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft naar eigen zeggen Abu Yusif, de leider van terreurgroep Islamitische Staat (IS), in Syrië gedood. Hij kwam donderdag met nog een lid van IS om het leven bij een Amerikaanse luchtaanval in de Syrische provincie Deir al-Zor. In de oostelijke aan Irak grenzende provincie zijn IS-jihadisten actief.
Volgens het Amerikaanse legercommando in de regio (CENTCOM) willen jihadisten de recente omwenteling in Syrië gebruiken om circa 8000 jihadisten te bevrijden, die momenteel in Syrië gevangen zitten. De Amerikanen willen IS "agressief aanpakken" om dat te voorkomen, stelt CENTCOM in een verklaring. Dat laat ook weten dat het gebied waar de aanval plaatsvond voorheen onder controle stond van het Syrische regime en Russen.
Dictator Bashar al-Assad werd begin december verdreven door gewapende groepen onder leiding van Hayat Tahrir al-Sham (HTS), de nieuwe machthebbers in Syrië. De Verenigde Staten voeren al jarenlang aanvallen uit om een heropleving van IS in Syrië te voorkomen en sinds de val van Assad zijn het er tientallen geweest. De VS hebben het aantal militairen in Syrië dit jaar verdubbeld naar ongeveer 2000 als onderdeel van de strijd tegen IS.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
59 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
5 uur geleden