Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger VS stuurt duizenden Koreaanse medewerkers naar huis

Leger VS stuurt duizenden Koreaanse medewerkers naar huis

SEOUL (ANP/AFP) - Zo'n 4000 Zuid-Koreanen die werken voor de Amerikaanse troepenmacht in hun land, worden met onbetaald verlof gestuurd. Zuid-Korea en de Verenigde Staten steggelen over de financiering van het Amerikaanse garnizoen.

In Zuid-Korea bevinden zich ruim 28.000 Amerikaanse militairen. Die moeten helpen het land te verdedigen tegen het totalitaire buurland Noord-Korea. De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil dat Zuid-Korea miljarden extra gaat betalen voor die militaire bijstand.

Het Witte Huis drong aanvankelijk aan op een bijdrage van 5 miljard dollar per jaar, ruim vijf keer meer dan Seoul eerder betaalde voor de aanwezigheid van de Amerikaanse troepen. Onderhandelaars uit de landen bespraken de afgelopen maanden herhaaldelijk de situatie maar dat leidde niet tot een doorbraak.

Geen geld

De vorige overeenkomst over de financiering van troepenmacht USFK verliep eind vorig jaar. Daardoor is er nu geen geld meer om de salarissen te betalen van duizenden Koreaanse werknemers, zegt USFK-commandant Robert Abrams. In totaal werken ongeveer 9000 Koreanen voor de USFK.

De commandant zegt de situatie enorm te betreuren. "Dit zijn onze medewerkers, onze collega's, onze teamgenoten. We beschouwen ze als familie", aldus Abrams. "Ze zijn essentieel voor onze missie."

Meer uit Buitenland

Merz: Oekraïne stuurde VS voorstellen voor opgeven grondgebied

BERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd voor het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met "territoriale concessies die Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.

59 minuten geleden
Gaza getroffen door noodweer: tenten doorweekt en ingestort

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.

2 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado na jaar weer in openbaar verschenen

OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.

2 uur geleden
WSJ: Trumps Oekraïneplan omvat Russische energie voor Europa

MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.

5 uur geleden
Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela

WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".

13 uur geleden
Opnieuw grote betogingen in Bulgarije tegen regering en corruptie

SOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.

14 uur geleden
Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

16 uur geleden