Leger VS stuurt duizenden Koreaanse medewerkers naar huis
SEOUL (ANP/AFP) - Zo'n 4000 Zuid-Koreanen die werken voor de Amerikaanse troepenmacht in hun land, worden met onbetaald verlof gestuurd. Zuid-Korea en de Verenigde Staten steggelen over de financiering van het Amerikaanse garnizoen.
In Zuid-Korea bevinden zich ruim 28.000 Amerikaanse militairen. Die moeten helpen het land te verdedigen tegen het totalitaire buurland Noord-Korea. De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil dat Zuid-Korea miljarden extra gaat betalen voor die militaire bijstand.
Het Witte Huis drong aanvankelijk aan op een bijdrage van 5 miljard dollar per jaar, ruim vijf keer meer dan Seoul eerder betaalde voor de aanwezigheid van de Amerikaanse troepen. Onderhandelaars uit de landen bespraken de afgelopen maanden herhaaldelijk de situatie maar dat leidde niet tot een doorbraak.
Geen geld
De vorige overeenkomst over de financiering van troepenmacht USFK verliep eind vorig jaar. Daardoor is er nu geen geld meer om de salarissen te betalen van duizenden Koreaanse werknemers, zegt USFK-commandant Robert Abrams. In totaal werken ongeveer 9000 Koreanen voor de USFK.
De commandant zegt de situatie enorm te betreuren. "Dit zijn onze medewerkers, onze collega's, onze teamgenoten. We beschouwen ze als familie", aldus Abrams. "Ze zijn essentieel voor onze missie."
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.
21 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zegt "op dit moment" niet deel te willen nemen aan eventuele onderhandelingen over een nieuw kernwapenverdrag. Donderdag is het Russisch-Amerikaanse verdrag New START verlopen en de Amerikanen zeggen alleen nieuwe afspraken te willen maken als China ook meedoet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Delegaties van Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten zijn in Abu Dhabi begonnen aan de tweede dag van hun overleg over het stoppen van de oorlog. De hervatting wordt gemeld door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
8 uur geleden