Leger VS: luchtaanvallen uitgevoerd op IS-doelen in Syrië
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tientallen luchtaanvallen uitgevoerd op doelen van Islamitische Staat in centraal Syrië. Dat meldt Centcom, het Amerikaanse militaire commandocentrum dat onder meer verantwoordelijk is voor het Midden-Oosten.
In een verklaring zei Centcom dat de ruim 75 aanvallen bedoeld waren om te voorkomen dat Islamitische Staat misbruik maakt van de huidige situatie in Syrië. Daar is het regime van Bashar al Assad dit weekend verjaagd door rebellen.
In een toespraak vanuit het Witte Huis zei president Joe Biden dat de ongeveer negenhonderd Amerikaanse soldaten die gestationeerd zijn in Syrië daar voorlopig blijven. Ze zijn er om Islamitische Staat te bestrijden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
23 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
2 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
5 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
8 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
10 uur geleden