Leger VS erkent: droneaanval Kabul was verkeerd
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse droneaanval op een vermeend IS-doel waarbij in Kabul zeker tien mensen omkwamen was een fout. Legerchef Frank McKenzie erkende dat nadat The New York Times vrijdag al grote vraagtekens had gezet bij de versie van de gebeurtenissen op 29 augustus van het ministerie van Defensie. Generaal McKenzie bood zijn excuses aan.
Het Pentagon had gezegd dat het leger een auto die een IS-bom bevatte had vernietigd. McKenzie geeft toe dat er hoogstwaarschijnlijk geen strijders van Islamitische Staat zijn geraakt, maar wel tien burgers onder wie zeven kinderen.
De legerchef schetste dat er geloofwaardige informatie was over een nieuwe aanval niet lang na de aanslag die dertien Amerikaanse militairen doodde bij het vliegveld van de Afghaanse hoofdstad gedurende chaotische evacuaties. In de getroffen Toyota zouden explosieven liggen, maar daar is niets van gebleken, zoals The New York Times al schreef.
Volgende explosies waarvan het Pentagon beweerde dat die bewezen dat er explosieven in het voertuig zouden zitten, bleken afkomstig van een gastank. Van een dreiging voor Amerikaanse militairen was achteraf geen sprake, aldus McKenzie.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.
3 uur geledenANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.
6 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.
6 uur geleden