Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Somalië: 40 strijders al-Shabaab gedood met hulp van de VS

Leger Somalië: 40 strijders al-Shabaab gedood met hulp van de VS

MOGADISHU (ANP/DPA) - Het Somalische leger zegt ongeveer veertig strijders van de islamistische rebellengroep al-Shabaab te hebben gedood, onder wie enkele commandanten. De militie vecht al sinds 2007 tegen de Somalische federale overheid.

Bij drie luchtaanvallen in het zuiden van het land, nabij de grens met Kenia, kregen de Somaliërs hulp van de Verenigde Staten, bevestigt het Africa Command (AFRICOM) van het Amerikaanse leger. Bij de aanvallen waarbij de Amerikanen betrokken waren kwamen volgens AFRICOM tien al-Shabaab-strijders om en vielen geen burgerslachtoffers. De VS steunen Somalië in de strijd tegen islamisten met onder meer drones.

Het land in de Hoorn van Afrika met zo'n 16 miljoen inwoners wordt al jaren opgeschrikt door geweld, vooral door al-Shabaab. De militie valt er steeds vaker regeringsbases en buitenlandse troepen aan.

Vredeshandhavers van de Afrikaanse Unie die in Somalië zijn gestationeerd, bereiden zich voor om zich eind 2024 terug te trekken. Zij hebben al zes militaire bases overgedragen aan het Somalische leger.

Meer uit Buitenland

Pakistan meldt raketaanvallen door India op drie locaties

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan is op drie plekken met raketten aangevallen. Een woordvoerder van de Pakistaanse krijgsmacht zegt dat India achter de raketaanvallen zit.

12 minuten geleden
Smokey Robinson (85) aangeklaagd voor wangedrag

LOS ANGELES (ANP) - Vier voormalige medewerkers hebben Smokey Robinson aangeklaagd. Ze beschuldigen de 85-jarige zanger en muziekproducent van wangedrag, melden Amerikaanse media.

21 minuten geleden
Merz: alles doen om vertrouwen in politieke midden te herstellen

BERLIJN (ANP) - De nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz zei dinsdag dat hij er alles aan zal doen om de stemmen op de uiterst rechtse oppositiepartij AfD terug te winnen. Die partij werd bij de verkiezingen eerder dit jaar de tweede partij van het land en is vorige week door de binnenlandse inlichtingendienst als extremistisch bestempeld.

38 minuten geleden
Hooggerechtshof staat verbod Trump op trans personen in leger toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een verbod van president Donald Trump op transgender personen in het leger voorlopig toegestaan. Het hof schortte dinsdag een uitspraak op van een lagere rechter die het verbod tegenhield zolang er nog juridische procedures tegen lopen.

59 minuten geleden
Duitsland kampt met landelijke storing C2000-netwerk

BERLIJN (ANP) - Duitsland kampt dinsdag met een landelijke storing in het beveiligde communicatienetwerk van de politie, brandweer en ambulancedienst. Het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken laat weten dat er gewerkt wordt aan een oplossing.

1 uur geleden
Drie vliegtuigen van Italiaans stuntteam raken elkaar in de lucht

PANTELLERIA (ANP) - Drie vliegtuigen van het demonstratieteam van de Italiaanse luchtmacht zijn tijdens een training met elkaar in aanraking gekomen. Twee vliegtuigen raakten beschadigd maar konden wel landen. Een piloot is gewond naar het ziekenhuis gebracht, melden Italiaanse media.

2 uur geleden
Trump meldt capitulatie van Houthi-rebellen in Jemen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de Houthi-rebellen in Jemen gecapituleerd voor de Amerikanen. Daardoor zullen de Verenigde Staten "onmiddellijk" stoppen met het bombarderen van de Houthi's, zei Trump.

3 uur geleden