Leger Soedan stuurt delegatie naar Jeddah voor onderhandelingen
JEDDAH (ANP/RTR) - Een delegatie van het Soedanese leger gaat opnieuw naar Saudi-Arabië om deel te nemen aan onderhandelingen met de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), waar al een half jaar tegen wordt gevochten. Maar de strijdkrachten benadrukken dat de nieuwe gesprekken zeker nog niet betekenen dat er een einde komt aan de strijd.
In de Saudische kustplaats Jeddah werd in juli ook al onderhandeld tussen beide partijen onder bemiddeling van Saudi-Arabië en de Verenigde Staten, maar nog zonder concrete uitkomsten. De delegatie van het leger zei toen dat die terug zou komen naar de onderhandelingstafel "als obstakels zijn weggenomen". Het leger laat nu in een verklaring weten dat het "uit de overtuiging van de strijdkrachten dat onderhandelingen een van de middelen zijn die het conflict kunnen beëindigen", de uitnodiging heeft aangenomen om naar Jeddah te reizen "om af te ronden wat eerder is overeengekomen".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
1 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
7 uur geleden