Leger Soedan stuurt delegatie naar Jeddah voor onderhandelingen
JEDDAH (ANP/RTR) - Een delegatie van het Soedanese leger gaat opnieuw naar Saudi-Arabië om deel te nemen aan onderhandelingen met de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), waar al een half jaar tegen wordt gevochten. Maar de strijdkrachten benadrukken dat de nieuwe gesprekken zeker nog niet betekenen dat er een einde komt aan de strijd.
In de Saudische kustplaats Jeddah werd in juli ook al onderhandeld tussen beide partijen onder bemiddeling van Saudi-Arabië en de Verenigde Staten, maar nog zonder concrete uitkomsten. De delegatie van het leger zei toen dat die terug zou komen naar de onderhandelingstafel "als obstakels zijn weggenomen". Het leger laat nu in een verklaring weten dat het "uit de overtuiging van de strijdkrachten dat onderhandelingen een van de middelen zijn die het conflict kunnen beëindigen", de uitnodiging heeft aangenomen om naar Jeddah te reizen "om af te ronden wat eerder is overeengekomen".
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
12 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
13 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
13 uur geleden